Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Jutro odwiedzimy cmentarze. O czym warto pamiętać?

Wojciech Iwaszkiewicz, 31 października 2017

Przed nami 1 listopada – szczególny dzień, w którym będziemy odwiedzać groby bliskich. Co roku na nowym cmentarzu przybywa nowych grobów, coraz trudniej też odnaleźć miejsce, w którym pochowano kogoś, komu chcemy zapalić symboliczną świeczkę – szczególnie, gdy z jakichś powodów jesteśmy tu raz w roku. Aby ułatwić lokalizację konkretnego grobu polecam skorzystanie ze specjalnego systemu giżyckich cmentarzy komunalnych, który pozwala nie tylko odszukać miejsce pochówku, ale również ustalić drogę dojścia od dowolnej bramy cmentarza czy nawet zobaczyć fotografię nagrobka. Polecam korzystanie z systemu ecmentarz.gizycko.pl, gdyby była taka potrzeba.

Podobnie jak w ubiegłym roku, dzięki pomocy OSP Spytkowo, będzie także doświetlona droga przy cmentarzu na ul. Leśnej w Gajewie. Strażacy oświetlą teren przy wykorzystaniu 2 swoich wozów wyposażonych w specjalistyczne lampy. Bardzo dziękuję i mam nadzieję, że nic nie skomplikuje tych zamierzeń. Dziękuję również Wójtowi Gminy Giżycko – Markowi Jasudowiczowi za pomoc w tej sprawie.

Pamiętajmy również o tymczasowej organizacji ruchu. Największa zmiana dotyczy dojazdu do nowej nekropolii na ul. Leśnej w Gajewie. Warto pamiętać, że do cmentarza dojedziemy tylko ul. Leśną, natomiast powrót jest zorganizowany drogą krajową DK 63 (trasa z kierunku Węgorzewa).