Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

99 lat niepodległości i 200 lat, Panie Poruczniku!

Wojciech Iwaszkiewicz, 12 listopada 2017

Wczoraj obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Oficjalnej części towarzyszył już drugi raz piknik patriotyczny współorganizowany przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną. Było też kilka wydarzeń sportowych: biegi, tenis stołowy i turniej futsalu. Myślę, że to bardzo dobry kierunek, bowiem pamiętając o tych, którym wolność zawdzięczamy jednocześnie powinniśmy tą wolnością się cieszyć. Bardzo dziękuję wszystkim Państwu biorącym udział w przygotowaniu uroczystości oraz tym, którzy brali udział w obchodach. To jedno z ważniejszych świąt państwowych. Przed nami przygotowania do 100. rocznicy. Pierwsze ustalenia już za nami, a niebawem przekażę Państwu więcej informacji.

Przy okazji obchodów świąt narodowych bardzo często mówimy o patriotyzmie. Jak rozumieć patriotyzm w czasie pokoju? Uważam, że nie wystarczy wstawić barwy narodowe na profilu w mediach społecznościowych „od święta”. Patriotyzm to przede wszystkim postawa na co dzień. Patriotyzm to również poszanowanie historii, języka i symboli narodowych. Flaga jest biało – czerwona; czysta, bez żadnych napisów i dodatkowych symboli, hymn ma cztery zwrotki, a język swoje zasady. Pamiętajmy o tym!

Wraz z Narodowym Świętem Niepodległości swoje urodziny Pan Porucznik Andrzej Lessman. Jako żołnierz Armii Krajowej brał udział w pracy konspiracyjnej, prowadził także mały sabotaż w fabryce amunicji. Pan Porucznik Andrzej Lessman, gdy tylko może, uczestniczy we wszystkich spotkaniach z mieszkańcami, kombatantami oraz żołnierzami 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Bardzo dziękuję, Panie Poruczniku! I jeszcze raz 200 lat!

W w Parku im. Rogera Goemaerea odbył się już 2. Piknik Patriotyczny. Były pieśni patriotyczne, wystawa sprzętu wojskowego…

…oraz wojskowa grochówka, która cieszyła się dużą popularnością. Na pewno smakowała wyjątkowo w ten chłodny dzień.

W hali Szkoły Podstawowej Nr 1 tradycyjny turniej tenisa stołowego w silnej obsadzie. Jednym z uczestników był nowy Komendant Powiatowy Straży Pożarnej – mł. bryg. Jacek Baczewski. Gratuluję, Panie Komendancie!

W meczu Samorząd vs. 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 2:4, ale w rzutach karnych „tradycyjnie” lepszy Samorząd… Gratuluję i dziękuję ekipie „Zawiszkaków”, którzy zajęli także 2. miejsce w turnieju. Pierwsze miejsce dla Aresztu, trzecie dla saperów, a czwarte dla Battle Group Poland.