Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Ogłosiliśmy przetarg na budowę nowej kładki nad kanałem

Wojciech Iwaszkiewicz, 27 listopada 2017

Zgodnie z deklaracją przystępujemy do modernizacji starej, niefunkcjonalnej i wymagającej unowocześnienia kładki dla pieszych nad kanałem. A w zasadzie budowy zupełnie nowego obiektu o nowoczesnych rozwiązaniach i dodatkowych funkcjach. Dzisiaj właśnie ogłosiliśmy przetarg na budowę… Budowa kładki będzie realizowana w oparciu o koncepcję, która zyskała najwyższe oceny w konkursie architektonicznym z 2015 roku.

Kładka przede wszystkim umożliwi wygodne przejście osobom z wózkami lub poruszającym się na wózku. Ułatwi życie rowerzystom, a nawet służbom ratowniczym…Będzie też nowym elementem przestrzeni, efektownie podświetlona i zakończona strefą do występów kameralnych (koncerty muzyki Händla, Mini Szanty…? może coś jeszcze… 😉 ).

Budowa będzie dofinansowana w trybie pozakonkursowym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko -Mazurskiego w ramach poddziałania 6.2.2. Szlaki wodne i nabrzeża. Na oferty czekamy do 13 grudnia 2017 r. Jeżeli wszystko przebiegnie bez zakłóceń, budowa zacznie się na początku przyszłego roku. Będzie to wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ prace będą musiały być prowadzone z zachowaniem żeglugi na kanale… przy uwzględnieniu braku żeglowności na Kanale Niegocińskim. Dlatego będziemy wnosić, aby – z chwilą rozpoczęcia procesu budowlanego, priorytetem w tym roku był ruch lądowy, ponieważ na jakiś czas zniknie jedno przejście przez kanał. Musimy także trzymać kciuki za przebieg robót na Kanale Niegocińskim, aby remont zakończył się zgodnie z planem – czyli w czerwcu 2018 r. Aby pogodzić interesy w żegludze proponuję wydłużenie godzin otwarcia między 8.00 a 10.00 i po 20.00. W pozostałą część dnia priorytetem powinien być ruch lądowy – przede wszystkim dla pieszych. Co Państwo o tym sądzicie.

Kilka kadrów z dokumentacji:


Do pobrania: