Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Giżycko w świątecznym klimacie

Wojciech Iwaszkiewicz, 17 grudnia 2017

Sobota i niedziela upłynęła nam w świątecznym klimacie. Wczoraj Rotariańska Choinka pod dachem Ekomariny, a dzisiejsza znakomita pogoda pozwoliła cieszyć się atrakcjami Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się na Pasażu Portowym. Było wszystko, co powinno być – bożonarodzeniowe ozdoby, świąteczne potrawy, wspólne śpiewanie kolęd… A nawet wspólne granie… 🙂 I tutaj postanowiliśmy dać przykład powołując do krótkiego istnienia trzyosobowy zespół w składzie: Magdalena Sulińska (vocal), Katarzyna Kapłon (flet), Wojciech Iwaszkiewicz (gitara). Bardzo dziękuję Pani Katarzynie Kapłon (na zdjęciu stoi po lewej), którą na co dzień znacie Państwo jako osobę prowadzącą mój sekretariat oraz Magdzie Sulińskiej (stoi w środku), która dała się poznać jako niezwykły talent wokalny m.in. w telewizyjnych „Małych Gigantach”. Byłyście wielkie! Myślę, że ta formuła wspólnego przedświątecznego spotkania jest trafiona, trzeba ją rozwijać i w tym kierunku podążać. Mam też pomysł, aby podobny jarmark, ale wielkanocny odbył się w Palmową Niedzielę. Co Państwo o tym sądzicie?

Wracając jednak do soboty… Dzięki pomysłowi i zaangażowaniu Rotarian z giżyckiego Rotary Klubu Ekomarina zamieniła się w siedzibę Św. Mikołaja, a dzięki talentom kulinarnym członków Giżyckiej Grupy Regatowej przestrzenie budynku wypełniły niezwykłe zapachy… Nie tylko żeglarstwo, ale i gofry stają się znakiem firmowym Giżyckiej Grupy Regatowej. Regatowcy zaangażowali się także w akcję pomocy Adrianowi Jaroszowi. DZIĘKUJĘ, ŻE NA WAS ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ.

Dziękuję także wszystkim zaangażowanym w organizację obu wydarzeń: Giżyckiemu Centrum Kultury, pracownikom Biura Promocji i Polityki Społecznej, Pani Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej – Alinie Skupińskiej, Rotary Club Giżycko, Lokalnej Organizacji Turystycznej, 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej, Giżyckiej Grupie Regatowej, restauratorom, wystawcom, przedsiębiorcom, wolontariuszom… po prostu – WSZYSTKIM! WESOŁYCH ŚWIĄT! Do zobaczenia na kolejnym Jarmarku, a poniżej kilka zdjęć dla osób, które nie mogły być.

ROTARIAŃSKA CHOINKA W EKOMARINIE