Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Jesteśmy sportową potęgą. Gratuluję wszystkim!

Wojciech Iwaszkiewicz, 20 grudnia 2017

Jak co roku w połowie grudnia Warmińsko – Mazurski Szkolny Związek Sportowy posumował wyniki współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2016/2017. I kolejny raz mam dla Państwa bardzo dobre wieści! W klasyfikacji generalnej Giżycko nie miało sobie równych – JESTEŚMY NAJLEPSI! Liderem klasyfikacji powiatowej jest również Powiat Giżycki! [Gratuluję!] Wśród szkół podstawowych zwycięski laur przypadł naszej Szkole Podstawowej Nr 7, a drugie miejsce naszej „Czwórce”. Podobnie wygląda klasyfikacja wśród gimnazjów: dwa najwyższe miejsca zajęły giżyckie placówki: zwyciężyło Gimnazjum Nr 1, a II miejsce zajęło Gimnazjum Nr 2.

Sport jest najlepszą z możliwych inwestycji, na której można tylko zyskać. Od wielu lat jesteśmy w czołówce i to mnie bardzo cieszy. Każda sportowa inwestycja daje nam coraz większe możliwości. Na pewno wielu z Państwa czeka – tak jak ja – na zakończenie modernizacji stadionu, otwarcie kompleksu sportowo – rekreacyjnego, który już jest w budowie oraz na rozpoczęcie prac przy Szkole Podstawowej Nr 4. Właśnie pracujemy nad ogłoszeniem przetargu… Oby się powiodło! Jak ktoś kiedyś słusznie zauważył – Giżycko sportem stoi. I niech stoi coraz wyżej!

Gratuluję Dyrektorom wszystkich szkół, zawodnikom, nauczycielom, trenerom, rodzicom, dziadkom – bo tylko dzięki wspólnej pracy te sukcesy mogą zaistnieć.

Co w ostatnim czasie poprawiło się w stanie naszej bazy sportowej, a co w najbliższej przyszłości jeszcze się zmieni?

Wykonane:
Remont małej i dużej sali w SP Nr 1

Remont dużej sali w SP Nr 7

Remont parkietu w SP Nr 2


W trakcie:

Budowa kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy SP Nr 3

Budowa urządzeń lekkoatletycznych na stadionie (+ modernizacja oświetlenia i nagłośnienia)

Budowa ośrodka szkolenia żeglarskiego w Ekomarinie

W planach:
Budowa kompleksu boisk przy SP Nr 4 (przed ogłoszeniem przetargu)