Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Nowy tabor giżyckiej policji

Wojciech Iwaszkiewicz, 29 grudnia 2017

Często podczas procedowania zmian budżetowych przewidujących wsparcie policji padały (słuszne) pytania, na co konkretnie będą przeznaczone miejskie pieniądze. Dominował także pogląd, że w pierwszej kolejności wsparcie powinno dotyczyć pojazdów oznakowanych. Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku zostało zaprezentowanych sześć nowych radiowozów, które będą do dyspozycji policjantów z naszego powiatu. Część z nich została zakupiona właśnie przy wsparciu środków samorządowych (wszystkich gmin naszego powiatu wraz z samorządem powiatowym)… oraz sponsorów. Drugą cześć sfinansowała oczywiście Komenda Główna Policji (230 000 zł z Komendy Głównej Policji, a 258 000 zł od samorządów i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie).


Dzisiaj policjanci odebrali dwa ople mokka, dwa hyundaie i20, jedną kia ceed oraz jednego volkswagena T6. Warto przypomnieć, że jesienią nasz garnizon został doposażony specjalistyczną łodzią. Kilka miesięcy temu zwróciłem się także do wszystkich samorządów z inicjatywą wsparcia zakupu 2 skuterów wodnych, które pozwoliły o wiele skuteczniej patrolować np. kanały, wysypy i przystanie. Zapominamy, że na latem na wodzie może być tyle samo (lub nawet więcej!) ludzi niż na lądzie, a nieodpowiedzianych ludzi może być wszędzie tyle samo. Zakup skuterów wodnych uważam wręcz za konieczność, a sam pomysł zakupu chyba najbardziej mobilnego statku został pozytywnie odebrany przez policjantów. Bylibyśmy też pierwszą jednostką w Polsce, która posiadałaby takie wyposażenie.

Dziękuję wszystkim za udział w sfinansowaniu tych niezbędnych zakupów, a policjantom życzę bezpiecznej służby nie tylko w nowych pojazdach, ale także w Nowym Roku!