Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Zapełniły się hotele w środku zimy

Wojciech Iwaszkiewicz, 15 lutego 2018

Zdjęcie archiwalne. Ten jacht nie uczestniczy obecnie w żadnych regatach…

Od lat zastanawiamy się, jak trwale wygenerować ruch turystyczny, aby zapełniać nasze hotele poza ścisłym sezonem. Dużego centrum konferencyjnego jeszcze się nie dorobiliśmy, pogoda nieprzewidywalna, a i większość z nas chyba planuje urlopy w wakacje. Tymczasem w tym tygodniu mamy dość duży napływ gości. Za sprawą wojska, sportowców i kadry medycznej. Zbiegły się nam bowiem trzy wydarzenia o dość licznej obsadzie..


Od poniedziałku na hali COS OPO rywalizowało 19 drużyn w turnieju 16DZ. Gospodarzom nawet ściany pomagają… Wygrała (oczywiście!) nasza Brygada!


Trwa również V Konferencja Naukowo–Szkoleniowa „Nowoczesna sterylizacja wyrobów medycznych. Profilaktyka zakażeń szpitalnych” zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Sterylizacji Medycznej i CSR DAN-MED z Giżycka. Co roku o tej porze przyjeżdżają do nas uczestnicy z kilkunastu województw i kilkudziesięciu miast. W tym roku jest to chyba 12 województw i 61 miejscowości. Gratuluję organizatorom! Frekwencja pokazuje, że wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i stale się rozwija.


Obecnie Giżycko jest także bojerowym centrum Polski. Na Niegocinie i Darginie rozegrane bowiem zostaną najważniejsze krajowe juniorskie zawody na lodzie. Bazą Mistrzostw jest nasza Ekomarina, a Organizatorem Stowarzyszenie Flota Polska DN (SFPDN) przy współorganizacji z Giżycką Grupą Regatową i MOSiR (Ekomarina). Na naszym nabrzeżu ruch dzisiaj niemal jak w środku żeglarskiego sezonu. 😉

Nie mamy wpływu na pogodę, nie zmienimy także kalendarza, choć uważam, że należałoby przemyśleć termin wakacji letnich na wzór ferii zimowych. Gdyby wakacje trwały od 15 czerwca do 15 września (ruchomo dla poszczególnych województw), zyskalibyśmy dodatkowy miesiąc sezonu letniego. Pogoda ostatnio jest loteryjna. Bywa, że wrzesień jest ładniejszy niż lipiec, a czerwiec pogodniejszy niż sierpień. Jest kilka problemów, które należałoby rozwiązać (np. matury), ale nie ma rzeczy niemożliwych. Kiedyś próbowałem zainteresować tym tematem naszych parlamentarzystów, ale do dziś nie mam żadnej informacji zwrotnej. Spróbuję inicjatywę ponowić… Czy jet słuszna?