Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Tak tworzy się najnowsza historia giżyckiego hokeja

Wojciech Iwaszkiewicz, 17 lutego 2018

Niektórzy do niedawna nawet nie potrafili stać na łyżwach, a dzisiaj w dobrym stylu zadebiutowali w prawdziwym meczu. Tak rozpoczyna się nowa historia giżyckiego hokeja… Nasi najmłodsi hokeiści i hokeistki, którzy trenują pod okiem Vladimíra Búřila i Daniela Rockiego po kilku miesiącach treningów pierwszy raz w życiu, tak całkiem na poważnie, skrzyżowali kije na tafli lodowiska. Rywalami były zespoły z Siedlec i Białegostoku. Choć bardziej doświadczeni rywale okazali się skuteczniejsi, to nasza młodzież tanio skóry nie sprzedała ulegając w obu spotkaniach dwoma bramkami (2:4 i 4:6). I choć są to mecze przegrane, należą się ogromne brawa!

Z pozoru nieważne wydarzenie może okazać się historyczne dla naszych sportów lodowych. Gdy kilka lat temu jako grupa amatorów z Prezesem Masters Giżycko Jerzym Gawareckim tworzyliśmy pierwsze hokejowe „piątki” i współorganizowaliśmy Północno – Wschodnią Ligę Hokeja, mówiliśmy, że ktoś kiedyś musi nas zastąpić. Czym młodsi, tym lepiej…! 😉 Cieszy mnie zatem, że drużyna najmłodszych hokeistów liczy już ponad 20 osób i ma za sobą meczowy debiut. Pamiętam nasze początki… Używany sprzęt, własne patenty, pierwsze prawdziwe koszulki… Teraz czas na młodzież!

PS. Jeden z pierwszych składów Mastersów, jaki udało mi się odtworzyć: Kamil Jurewicz, Daniel Rocki, Sławomir Treszczyński, Dariusz Pstrak, Bułat Tuyakov, Piotr Kozioł, Bartosz Sobieraj, Jerzy Gawarecki, Robert Ryński, Rafał Charmuszko, Adam Pułecki, Jacek Limanowski, Jacek Trojga, Paweł Galiński, Wiesław Radoń, Jacek Matwiejczyk, Bartłomiej Saczuk, Jarosław Pisiak, Zdzisław Trojga, Tomasz Wróblewski oraz Kacper Stankiewicz, Jan Konstantynowicz, Maks Leczycki, Marcin Podbereźny, Artur Radzicki, Krzysztof Graczyk, Kamil Burblis, Kacper Orszewski, Cezary Kisiel, Julian Witkowski i… Wojciech Iwaszkiewicz. Kiedy to było… 😉

Powodzenia młodzieży! Gratuluję dzisiejszych występów! Wam i Waszym rodzicom oraz… trenerom.


Kilka zdjęć z dzisiejszych wydarzeń na lodowisku.