Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Mroźny i jednocześnie gorący weekend

Wojciech Iwaszkiewicz, 25 lutego 2018

Trzeci raz w ostatnim 25-leciu otrzymaliśmy szansę przeprowadzenia Mistrzostw Świata i trzeci raz zawody zostały przeniesione… Pech? Może i tak, ale znawcy żeglarstwa lodowego twierdzą, że 80% planów ulega modyfikacjom, ponieważ zbyt wiele zmiennych czynników należy spełnić, na które nie ma się wpływu… np. wiatr, lód czy śnieg. Pierwotnie zaplanowane zawody do przeprowadzenia w Estonii ostatecznie odbędą się w Polsce. Niestety nie na Niegocinie, a w Szczecinku. Los na tej pogodowej loterii tym razem dla Szczecinka. Powodzenia! W każdym razie oficjalne rozpoczęcie odbyło się w naszej Ekomarinie. Bardzo dziękuję za przygotowanie ceremonii pracownikom Ekomariny i Giżyckiej Grupie Regatowej. Jak to wyglądało? Poniżej kilka zdjęć.

Śnieg nie przeszkadzał za to zawodnikom Surf to fly. Mało tego – raczej był sprzymierzeńcem zawodów. Efektownie wyglądały „latawce” nad taflą Niegocina. Niestety z powodu wielu wydarzeń mam zdjęcie tylko z otwarcia imprezy. Dziękuję Organizatorom, a przede wszystkim Panu Grzegorzowi Kucieńskiemu (na zdjęciu).

Od południa na tafli giżyckiego lodowiska rywalizowali hokeiści w ramach II ligi. Na lodzie drużyny z Wilna, Warszawy, Białegostoku i nasi Mastersi. Niestety nasi przegrali oba spotkania (z Wilnem i Warszawą), ale akcja w meczu z Litwinami, po której zdobyliśmy bramkę na 1:1 rewelacja! Jak z NHL! Asysta Vladimír Búřil, gol Daniel Rocki – czyli dwójka trenerska naszej młodzieży. Dziękuję Mastersom, za to że pomimo ewidentnej dysproporcji sił między innymi zespołami, podejmujecie ambitną walkę. Wierzę, że za kilka lat, gdy podrośnie nasza młodzież, będziemy mieli z tego pociechę.

Zakończeniem dani była już 3. Giżycka Noc Gladiatorów. Prawie 1000 osób zasiadło na trybunach hali giżyckiego COS OPO, aby oglądać zmagania w oktagonie. Ja czekałem na walkę Arkadiusza Dembińskiego (byłego żołnierza GROM) i Aleksandra Kalickiego (wicemistrza świata). Nie zawiodłem się – obie walki stoczone z reprezentantami Litwy i Białorusi były bardzo wyrównane, ale trzeba przyznać, że kilka starć amatorskich również wzbudzało emocje. Szczególnie, gdy na ringu występowali nasi zawodnicy. Oprawa GNG w pełni profesjonalna, byli także szczególni goście – m.in. Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke – aktorzy z wchodzącego do kin „Kobiet mafii” Patryka Vegi.

Wielkie gratulacje składam Orgnizatorom, a szczególnie Tomaszowi Dembińskiemu z International Association of Krav Maga Warriors. Wiem dokładnie, jak dużo pracy zostało włożone w przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia. Impreza doskonale wypełnia nam kalendarz zimowych wydarzeń i powinna być kontynuowana. A na trybunach można było dostrzec również bojerowców z Austrii… 🙂 Pozdrawiam. Poznaliśmy się tydzień temu, gdy Austriacy zatrzymali się w Giżycku, aby potrenować przed Mistrzostwami Świata. Jak widzę – Giżycko spodobało się. Świetnie. Zapraszam ponownie!