Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Wyjątkowy Jubileusz 17 par. Gratuluję!

Wojciech Iwaszkiewicz, 17 kwietnia 2018

fot. B. Zawadzki

Pięćdziesiąt lat w dziejach miasta to cała epoka. Pół wieku w dziejach Polski to połowa okresu naszej niepodległości… Dzisiaj w sali Giżyckiego Centrum Kultury gościliśmy osoby, które dokładnie tyle, a nawet więcej przeżyły razem. Wręczając w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej medale w dniu świętowania tak pięknego Jubileuszu 50. (a w dwóch przypadkach nawet więcej, bo 55. i 60.) rocznicy ślubu miałem taką refleksję, że wszyscy Jubilaci przeżyli ze sobą dużo więcej… niż ja żyję. 😉

Jeszcze raz wszystkim Państwu życzę przede wszystkim zdrowia, takiej pogody ducha, jak dzisiaj Wam towarzyszyła i kolejnych dziesiątek lat wspólnego życia. Jesteście dla nas wzorem!
A niejako przy okazji spotkałem się z byłymi sąsiadami, rodzicami moich kolegów. Była to też okazja do spotkania znajomych sprzed 20 lat, którzy przyjechali świętować ze swoimi rodzicami! Pozdrawiam i do następnego spotkania!

Dziękuję Pani Iwonie, Pani Małgorzacie, Pani Agnieszce i Pani Marcie z Urzędu Stanu Cywilnego za wzorcowe przygotowanie tego wyjątkowego święta, pracownikom GCK za współpracę i Państwowej Szkole Muzycznej za uświetnienie uroczystości występem! Następne medale może już w Waszej nowej sali? 😉 Tego Społeczności Szkoły serdecznie życzę. Wiem, że budowa już niebawem. Gratuluję!