Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Mieszkamy na wodzie, z wody żyjemy…

Wojciech Iwaszkiewicz, 19 kwietnia 2018

Od stycznia obowiązują nowe zasady dotyczące użytkowania wód. Powstała też nowa instytucja „Wody Polskie”, a jak wiadomo – wszystko co nowe, co się tworzy, obarczone jest ryzykiem. Potrzeba też czasu, aż się wszystko poukłada. Warto zatem na jak najwcześniejszym etapie zwracać uwagę na wszelkie zagrożenia. Myślę, że Oświadczenie Rady Miejskiej w sprawie Prawa Wodnego z 28 marca wypełniła tę rolę. Wywołała dyskusję i mam nadzieję wpłynie pozytywnie na sprawy związane z opłatami, które – wszyscy to rozumieją – są konieczne, lecz ich wysokość wzbudza wątpliwości.

Wczoraj w Giżycku odbyła się konferencja prasowa Prezesa Wód Polskich – Pana Przemysława Dacy, w której wzięli udział także Pan Mirosław Markowski – Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz Pani Ewa Kunda – Dyrektor Zarządu Zlewni w Giżycku w Wodach Polskich.

Jeżeli ktoś z Państwa nie zna sprawy, warto obejrzeć zapis konferencji prasowej. Zgodnie z ustaleniami, jakie poczyniłem z Panem Prezesem – niebawem w Giżycku odbędzie się specjalne spotkanie szkoleniowe dla wszystkich zainteresowanych podmiotów w sprawie stosowania przepisów ustawy i rozporządzenia Rady Ministrów.