Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Najdłuższa Majówka nowoczesnej Europy. Część I: „Otwarcie sezonu”

Wojciech Iwaszkiewicz, 3 maja 2018

Taki początek maja może wprowadzić nie lada dezorientację… Pogoda jakby był lipiec, a ludzi jak w środku sezonu. W tym roku układ świąt sprawił, że biorąc 3 dni wolnego, można mieć 9-dniowy urlop. W ten sposób zapewne wiele osób zapewniło sobie najdłuższy weekend roku i przyjechało do Giżycka. Miejsc noclegowych brak, tłumy na plaży, zajęte parkingi, kolejki w sklepach i w restauracjach. Pięknie zaczyna nam się sezon. Oby pogoda w tym roku odrobiła zaległości i dla odmiany – zamiast 60 dni wakacyjnego deszczu, było 90 dni słońca. Jesteśmy na to przygotowani!

Najpierw jednak Otwarcie Sezonu

Biuro Promocji potrafi czymś pozytywnym zaskoczyć… Miała być niespodzianka z przystrojeniem mostu, i była. Super pomysł! Nieco pracochłonny, ale zespołowo zdążyliśmy na czas.


Nasze „Otwarcie sezonu” gościło na antenach wielu ogólnopolskich mediów. Patronem medialnym było TVP Olsztyn. Dziękuję!


Sądząc po liczbie widzów, impreza zyskała stałą, coraz liczniejszą publiczność. 🙂


Niektórzy przybyli chyba z daleka. Super sprawa!


Największym zainteresowaniem cieszą się chyba pokazy flyboardu. Dwa lata temu mieliśmy jednego zawodnika, rok temu dwuosobowy skład, a w tym roku zespół już był 3-osobowy. Za rok…? 😉


Dobry pomysł na paradę? Giżycka Grupa Regatowa! To już chyba tradycja. Gratuluję pomysłowości! I oczywiście zwycięstwa!


Wysoko oceniono także łódź w kamuflażu żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Załoga zajęła II miejsce.


100 lat niepodległości. Strzał w „10” i III miejsce.


Na scenie występy. Był OKAW Sztorm, był Tymon Tymański. Wróciliśmy do tego ustawienia sceny i uważam, że jest ono optymalne. Jest strefa handlu, jest strefa występów i trakt spacerowy. Bez wzajemnych kolizji.


Bardzo dużym wzięciem cieszyły się stoiska 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i wojsk eFP Battle Group Poland. Polski Kołowy Transporter prezentował się zdecydowanie okazalej niż wozy armii amerykańskiej i brytyjskiej. Hitem jednak (jak zwykle) była rumuńska „karuzela” czyli działko przeciwlotnicze.


Parkingi pełne. Jak w wakacje…


Na plaży tłumy. Część korzysta ze słońca…


…część korzysta z wody!


Na koniec dnia można było odwiedzić wernisaż przygotowany przez Pana Dariusza Matyjasa. Zbiory jak zwykle imponujące. Na przykład na zdjęciu powyżej obraz zakupiony w galerii w Trump Tower w Nowym Jorku. To wszystko można oglądać w naszej Ekomarinie. Oczywiście zapraszam .

Takiej Majówki nie pamiętają chyba najstarsi żeglarze. Pogoda iście wakacyjna, a gości w naszych portach i na ulicach bardzo dużo. Co drugi numer rejestracyjny spoza naszego powiatu. Dziękuję wszystkim za przygotowanie „Otwarcia Sezonu”, gościom za przybycie i giżycczanom za akceptację formuły imprezy. Dla wielu z nas nadszedł czas wytężonej pracy. Świetna majowa pogoda może zaowocować jeszcze większymi wakacyjnymi wyzwaniami. Powracam do pomysłu ruchomego terminu wakacji na wzór ferii zimowych np. od 15 czerwca do 15 września. Zyskalibyśmy dodatkowy miesiąc sezonu, co z „długimi weekendami” dałoby nam 4 miesiące intensywnego ruchu, rozładowałoby komunikacyjnie szlaki wodne i lądowe, a szkoły by przez to nic nie straciły… Czy ktoś uważa inaczej? 😉