Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Nasz basen ma 20 lat

Wojciech Iwaszkiewicz, 6 maja 2018

W Giżycku pływać każdy może – jeden dobrze, drugi lepiej, a i trzeci nie najgorzej. Ogromna w tym zasługa krytej pływalni, z której kolejne pokolenia giżycczan korzystają już od od dwóch dekad.  Dwudziestolecie basenu, średnio rocznie odwiedzanego przez 120 tysięcy osób, świętowaliśmy kilkanaście dni temu.

Basen to nie tylko budynek, nie tylko niecka z hektolitrami wody. To także – a może przede wszystkim – ludzie, dzięki którym powstała i funkcjonuje giżycka pływalnia. Wszystkim Państwu serdecznie dziękuję i gratuluję. Szczególne słowa uznania kieruję w stronę dr. Mariana Lemechy – „ojca” idei budowy obiektu przy ówczesnym Zespole Szkół nr 1 (Medyczne Studium Zawodowe i II Liceum Ogólnokształcące). Cieszę się, że pomysłodawca powstania basenu zaszczycił nas swoją obecnością podczas kwietniowych uroczystości jubileuszowych.

Dziękuję również Cezaremu Piórkowskiemu, który najpierw jako dyrektor Medycznego Studium Zawodowego przez dziesięć lat zarządzał obiektem, a obecnie jako długoletni radny miejski i przewodniczący Rady Miejskiej wspiera funkcjonowanie pływalni. Wsparł również cateringowo organizatorów jubileuszu, podarowując im smakowity tort 🙂

Dziękuję kierownikowi basenu Andrzejowi Flisiakowi (piastującemu swoją funkcję od dwudziestu lat), dziękuję bardzo zgranej załodze (konserwatorom, paniom sprzątającym, ratownikom), dbającej o Państwa komfort przez siedem dni w tygodniu – od świtu do nocy. Dziękuję korzystającym z pływalni na co dzień klubom i szkółkom pływackim, zawodnikom (umiejętności niektórych z nich mogliśmy podziwiać po części oficjalnej kwietniowej uroczystości), trenerom, szkołom, organizacjom społecznym i wszystkim klientom indywidualnym. Mam szczerą nadzieję, że kolejne wspólne jubileusze będziemy obchodzić w bardziej okazałych wnętrzach. Gotowa jest już bowiem wstępna koncepcja rozbudowy naszej pływalni o część rekreacyjną, która niewątpliwie zwiększyłaby atrakcyjność i funkcjonalność obiektu przy ul. Sikorskiego. Dokument poddajemy obecnie wnikliwej analizie, potem przyjdzie czas na szacowanie kosztów i – oczywiście – na szukanie pieniędzy. Preludium do tych wielkich, koniecznych zmian, będzie remont niecki basenowej, planowany w najbliższych tygodniach.

Zapraszam Państwa do obejrzenia relacji z imprezy.