Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Z wizytą w Grodzisku Mazowieckim

Wojciech Iwaszkiewicz, 11 czerwca 2018

Wczoraj cały dzień przebywałem w naszym mieście partnerskim – Grodzisku Mazowieckim, gdzie odbywał się Międzynarodowy Jarmark Produktów Regionalnych i jednocześnie dość duży festyn. Sporo było giżyckich akcentów: świetny koncert dał OKAW Sztorm, dużą popularnością cieszyli się nasi gwardziści z twierdzy, którzy zapraszali na Operację Boyen oraz nasze „firmowe” miejskie stoisko!

trzeba przyznać, że w Grodzisku jesteśmy już dość dobrze rozpoznawalni. Przypadkowi przechodnie pozdrawiają nas na ulicy, rozmawiają, wspominają swój pobyt u nas. Nasze gadżety są wręcz hitem jarmarku – rozchodzą się momentalnie! Zdarzają się sytuacje, gdy niektórzy grodziszczanie kompletują sobie nawet całe kolekcje, dodając co roku nowy element. Miłe… 🙂

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji. Pogoda w Grodzisku była tropikalna… Współczuliśmy naszym gwardzistom. W takim umundurowaniu wytrwać niemal do końca. Szacunek! Dziękuję z świetnie wykonaną pracę wszystkim zaangażowanym w pobyt w Grodzisku. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze i na pewno zostaniemy zapamiętami!


Na stoisku tłumy, jednak Pani Katarzyna i Pani Justyna dzielnie sobie radziły.


„Do Giżycka”, „na Mazury”, „z Giżycka”, „w Giżycku” – to tylko część zdań, jakie padały ze sceny podczas świetnie przyjętego występu OKAW Sztorm. Było świetnie, Panowie… może tylko gitara Wojtka mniej słyszalna na przodach podczas solówek. A szkoda.


Gwardia Twierdzy Boyen w stroju tradycyjnym… i letnim, bardziej współczesnym.


Oficjalne otwarcie z udziałem delegacji z Francji, Austrii, Litwy i… Polski czyli Giżycka.