Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Zakopane już zaczęło, Sopot w czwartek a jutro Giżycko!

Wojciech Iwaszkiewicz, 3 lipca 2018

Wakacje rozpoczęte, pogoda zaczyna się klarować, czas na kino letnie i wielką promocję w doborowym towarzystwie z Sopotem i Zakopanem. Projekt Visa Kina Letniego jest nie tylko atrakcją, ale również bardzo dużym przedsięwzięciem promocyjnym. Z okazji otwarcia festiwalu w Giżycku pojawi się jak zwykle kilka osób znanych z ekranu – Patricia Kazadi – aktorka, piosenkarka, dziennikarka, która poprowadzi inaugurację oraz Piotr Głowacki – jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorów. Będziemy także gościć Weronikę Wawrzkowicz – znaną dziennikarkę radiową i telewizyjną, przedstawiciela firmy Visa – Tomasza Wajszczyka oraz Prezesa Zarządu Outdoor Cinema – Pawła Adamskiego. Każda środa i każdy czwartek to kino w Ekomarinie!

Warto przy tym przypomnieć najważniejsze informacje i korzyści, jakie osiągnęliśmy przyłączając się do tego projektu, bo w przestrzeni publicznej pojawiło się niegdyś wiele zniekształconych informacji.

Po pierwsze: na kino letnie pozyskano fundusze unijne, a trwałość projektu obowiązuje do 2019 roku
Po drugie: obecna formuła scalająca wszystkie działania promocyjne jest dużo tańsza, od poprzedniej i zapewnia więcej projekcji
Po trzecie: projekcie wysokiej jakości, interesujący repertuar, wizyty aktorów, promocja z najbardziej znanymi kurortami – Sopotem i Zakopanem oraz obecność w ogólnopolskich mediach to największe atuty obecnie realizowanej formuły kina letniego.

Na wniosek jednej z radnych, sprawę sprawdziła także Komisja Rewizyjna. Oto stanowisko Komisji wyrażone przez Przewodniczącego – Mirosława Bocia:

17 kwietnia 2018 roku w biurze Rady Miejskiej obradowała Komisja Rewizyjna, która zajmowała się badaniem zasadności
wydatków związanych z funkcjonowaniem Kina Letniego. Opierając się o przedstawiony materiał dotyczący tego zagadnienia Komisja stwierdziła, że wydatki związane z funkcjonowaniem Kina Letniego są kontynuacją umowy z dnia 28.04.2011 zawartej z Województwem Warmińsko – Mazurskim o dofinansowanie projektu PN. „Giżycko 2011-2013 – budowa marki, promocja lokalnej gospodarki poprzez organizacje oraz udział ponadlokalnych i regionalnych wydarzeń”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2007-2013. Ponieważ trwałość projektów współfinansowanych ze środków funduszy strukturalnych musi być zachowana przez okres pięciu lat od daty jego zakończenia, stąd końcowym terminem realizacji tego przedsięwzięcia jest styczeń 2019. Przyznane i wypłacone dofinansowanie pozostanie u Beneficjenta tylko w przypadku, kiedy trwałość projektu zostanie zachowana. Organizacja Kina Letniego mieści się w zadaniach dotyczących budowania marki i lokalnej promocji.
Kino Letnie okazało się cyklem wakacyjnych atrakcji filmowych, skierowanych do szerokiego grona odbiorców.
Ponadto rozpropagowanie w największych polskich kurortach – Sopocie i Zakopanem – spowodowało otrzymanie wielorodzajowego produktu promującego Giżycko i generującego znacznie niższe koszty rozpowszechniania Giżycka
jako marki poprzez organizację i udział w ponadlokalnych i regionalnych wydarzeniach, rozpowszechnianych w
mediach (TVN, TVN Fabuła, Wirtualna Polska, Radio Zet).

Mirosław Boć, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Giżycka

Zapis video /sprawa kina letniego od ok. 35’/: