Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Operacja „Rondo”. Informacje po kolejnych radach budowy

Wojciech Iwaszkiewicz, 12 lipca 2018

Po czerwcowej i lipcowej radzie budowy mogę Państwu przekazać kilka ważnych informacji związanych z przebudową naszej „obwodówki”. Wykonawca wcześniej deklarował otwarcie ul. Świderskiej na przełomie czerwca i lipca, jednak z powodu rozbieżności między założeniami a stanem faktycznym wodociągu prace ziemne uległy znacznemu wydłużeniu i obecnie Wykonawca deklaruje udostępnienie ul. Świderskiej na początku sierpnia. UWAGA! To wiąże się z zamknięciem ul. Nowowiejskiej – czyli lustrzanym odbiciem obecnej sytuacji.
Dokładna informacja będzie podana w mediach. Powiadomione zostaną także wszelkie służby, policja, straż pożarna itp. Przewidziane będą także miejsca do zawracania, gdyby jakiś kierowca nie odczytał właściwie oznakowania i wjechał na ul. Nowowiejską.

W pierwszym tygodniu sierpnia ma zostać udostępniona również północna nitka drogi od strony Al. 1 Maja do ronda z ul. Świderską, a na początku września cała nitka północna. Kierownik budowy stwierdził, że w tej chwili są już przebudowane wszystkie sieci i mogą w końcu realizować budowę w całości, a nie po kawałku. Na czerwcowej radzie budowy Wykonawca zapewniał, że wszystkie prace drogowe zostaną zakończone we wrześniu. Pozostanie np. montaż ekranów i prace brukarskie. Zakończenie wszystkich prac obecnie planowane jest na listopad.

Umowę podpisaliśmy w maju, prace rozpoczęły się niemal dokładnie rok temu. Jeszcze 3 lata temu nie było gotowej dokumentacji, a 2 lata temu nie było wiadomo, czy budowa w ogóle ruszy. Cieszę się, że moja deklaracja: „rozdzielimy projekt przebudowy DK 59 oraz DK 63 na dwa etapy i przyspieszymy budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Świderską” jest tak dalece zaawansowana w realizacji. Poświeciłem jej mnóstwo czasu i zaangażowania…