Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Proszę odsunąć się od krawędzi peronu… Do Giżycka wjeżdża pociąg retro

Wojciech Iwaszkiewicz, 22 lipca 2018

Giżycko już drugi raz znajdzie się na trasie turystycznego pociągu prowadzonego zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni, który zawita na stację Giżycko już jutro (poniedziałek, 23 lipca) około 10:30 oraz około 19:00 (postój ok. 30 minut). Wydarzenie pt. „Mazury 2018 – Pociągiem wokół Pojezierza” realizowane jest w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl i właśnie na stronie Turystyki Kolejowej znajdziecie Państwo więcej informacji.

W poniedziałek ze stacji Giżycko pociąg pojedzie do Ełku, następnie odwiedzi Olecko i Suwałki. Wróci na stację Giżycko około 19:00. Bilety będzie można nabyć u Kierownika pociągu. Trasa: GIŻYCKO 10:29 – EŁK 11:25/18:32 – GIŻYCKO 19:24, cena 69 zł.

Dziękuję Komendantowi Jackowi Baczewskiemu oraz strażakom z giżyckiej PSP za pomoc i kolejny raz zapewnienie wody do lokomotywy. Bez wody ani rusz… 😉 Na Was zawsze można liczyć!

Kilka zdjęć z ubiegłego roku. Klimatyczna sprawa… Pamiętam, gdy takie parowozy jeździły regularnie na trasach Giżycko – Kruklanki czy Olsztyn – Ełk. Trzeba było uważać przy otwieraniu okna, aby sadza nie wpadła do oka… 😉