Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Jubileusz Giżyckiego Klubu Sportowego „Mamry”

Wojciech Iwaszkiewicz, 26 sierpnia 2018

W tym roku piękny jubileusz 70-lecia istnienia obchodzi najstarszy nasz klub sportowy – GKS „Mamry” Giżycko. Obchody rozpoczęły się Europejskim Weekendem Piłkarskim, który został rozegnany w 4 kategoriach wiekowych w piątek i w sobotę. Miło było popatrzeć, jak młodzi zawodnicy i zawodniczki (były też dziewczyny, które świetnie sobie radziły!) rywalizowali z pełnym zaangażowaniem w duchu fair. Nasze obiekty tętniły życiem sportowym do późna, a mecze rozgrywane były również przy sztucznym oświetleniu, co dodawało niecodziennego klimatu. W Weekendzie Piłkarskim wzięło udział ok. 40 zespołów z całej Polski m.in. z Warszawy, Lublina, Włocławka, Białegostoku i Suwałk oraz kilka zespołów z Litwy – w tym naszych miast partnerskich Trok i Vareny a także z Wilna. Cieszy, że nasze zespoły – zarówno Mazurii, jak i Gola zaprezentowały się bardzo dobrze. Gratuluję!

Bardzo dobrze spisała się także drużyna seniorów, która na wyjeździe pokonała Unię Susz 1:0. Bramkę strzelił debiutujący w składzie Mamr Filip Rusiak. Tak trzymać!

Następnym wydarzeniem w ramach Jubileuszu będzie… UWAGA, towarzyski mecz Mamry Giżycko – Jagiellonia Białystok w sobotę 8 września. Wydarzenie rozpocznie się od 18.00 na naszym stadionie, a pierwszy gwizdek planowany jest na około 18:30.

Już dziś serdecznie w imieniu Klubu zapraszam na to wydarzenie, a Organizatorom XV Europejskiego Weekendu Piłkarskiego czyli GKS „Mamry” Giżycko, Szkółce Piłkarskiej „Gol” i MOSiRowi gratuluję świetnie przygotowanej imprezy.