Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Nowa jakość naszych boisk

Wojciech Iwaszkiewicz, 26 sierpnia 2018

Niejako przy okazji akcji „Giżycko z Kadrą” i rozgrywanego Europejskiego Weekendu Piłkarskiego, przeszedłem się po obu boiskach naszego stadionu. Choć znam obiekt od kilkudziesięciu lat, to przyznam, że nie pamiętam, aby kiedykolwiek nasze boiska prezentowały tak wysoką jakość!

Pamiętam, a było to nie tak dawno, gdy na środku boiska i w polach karnych trawy w zasadzie nie było, a przy wietrze nad boiskiem unosiła się chmura piasku i kurzu. Dzisiaj obie nasze płyty są w zupełnie innej kondycji. Boisko główne jest uznawane za jedno z lepszych w regionie. Nie stałoby się tak, gdyby nie praca i dbałość o tę jakość wielu osób.


Archiwalne zdjęcie podczas wizji w 2015 r.

Bardzo dziękuję Januszowi Sygnowskiemu i wszystkim ludziom z Klubu (przede wszystkim Markowi Grochowskiemu) – za szczególną dbałość i podejście do eksploatacji, Elwirze Wołowicz za fachowe doradztwo, gdy boisko przechodziło renowację oraz… Mariuszowi Nowikowi, który na co dzień zajmuje się obiema płytami. Aby osiągnąć taki efekt, trzeba włożyć naprawdę dużo pracy… i serca. Pracę Mariusza dostrzegli również trenerzy, z którymi wręczyłem Mariuszowi pamiątkowy puchar. Zasłużony!


Marek Radzewicz, Grzegorz Bierć i Mariusz Nowik