Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Budowa ronda. Chwilowa przerwa.

Wojciech Iwaszkiewicz, 10 września 2018

Kilka dni temu zaintrygował mnie nieco dziwne spowolnienie na budowie ronda przy ul. Świderskiej i postanowiłem od razu tę sprawę zweryfikować. Tak się złożyło, że w tym samym czasie otrzymałem także od Państwa kilka maili w tej sprawie; widać więc, że sprawa również mocno Państwa interesuje. W rozmowie z kierownikiem budowy, a dzisiaj z przedstawicielami Wykonawcy ustaliłem, że przerwa jest chwilowa, a prace powinny być wznowione około 20 września. Tym samym należy także zdementować kilka pogłosek, które w międzyczasie do mnie dotarły. Dlatego warto wiedzieć, iż:

  • nieprawdą jest, że firma zbankrutowała
  • Wykonawca nie zszedł z placu budowy i budowa będzie kontynuowana
  • głównym inwestorem i nadzór nad przebiegiem inwestycji prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie

Według oświadczenia Wykonawcy obecnie trwa kompletowanie dokumentacji, aby otworzyć zjazd na ul. Świderską. Po otrzymaniu zgody i zmianach w organizacji ruchu, prace będą kontynuowane na południowej nitce. Termin zakończenia nie jest jeszcze znany, bo Wykonawca nie wystąpił o jego wydłużenie. Na pewno nie uda się zakończyć prac w pierwotnie zakładanym terminie. Jak ustaliłem – może to być koniec listopada… o ile pogoda pozwoli. Wszystkim nam zależy na jak najszybszym zakończeniu tej inwestycji, bo długo na nią czekaliśmy i dużo pracy włożyliśmy w jej przygotowanie. Trwa budowa i musimy cierpliwie czekać na decyzje i informacje z GDDKiA.