Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Nasze deklaracje 2014 -2018. „Po siódme: Kultura”

Wojciech Iwaszkiewicz, 7 października 2018

Dzisiaj kolejne podsumowanie… Przez ostatnie 4 lata moje, a w zasadzie – nasze deklaracje były publicznie dostępne, a status ich wykonania na bieżąco uzupełniany. Warto jeszcze raz podkreślić, że nasz Komitet Wyborczy – KWW Giżyckie Porozumienie Obywatelskie, który reprezentowałem, miał i ma jeden, spójny program dotyczący zarówno samorządu miejskiego jak i powiatowego. I choć Miasto i powiat postrzegaliśmy i postrzegamy jako jeden spójny organizm, a nasze cele jako strategię długofalową, nieograniczaną 4-letnimi rytmami kadencji, spotykałem się czasem (chyba z celowym) wprowadzeniem zamieszania poprzez mieszanie deklaracji „powiatowych” z „miejskimi”.

Deklaracje wyborcze złożone w 2014 roku w związku z wyborami do samorządu miejskiego i powiatowego, pomimo nieuzyskania wystarczającego poparcia w wyborach do Rady Powiatu, uważam za aktualne, ale tylko w stopniu umożliwiającym ich realizację z poziomu Miasta, ponieważ w Radzie Powiatu mieliśmy zbyt małą siłę głosów. Dla zobrazowania wykonania oznaczyłem poszczególne deklaracje symbolami.

check_mark symbol oznacza „zadanie wykonane” lub w przypadku działań długofalowych i długoterminowych „znacznie zaawansowany status procesu”. Ikona ta oznacza również, że obecny status wykonania uznaję za wystarczająco zaawansowany, aby przyjąć, że deklaracja została wypełniona,

progress symbol oznacza status „zadanie w trakcie wykonania”. Należy przez to rozumieć różne stadia zaawansowania, w stadium co najmniej rozpoczęcia procesu.A zatem przypomnijmy, deklarację po deklaracji… Dzisiaj siódma grupa czyli „Kultura”.

progressstworzymy i wypromujemy nową imprezę kojarzoną z Giżyckiem
Najbardziej docenianym wydarzeniem stała się „Operacja Boyen” zauważana i nagradzana. Myślę, że warto tę imprezę rozwijać, bo drugiej twierdzy w Polsce nie ma i to jest nasz zdecydowany atut. Od kilku lat jesteśmy rozpoznawalni w całej Polsce także dzięki Kinu Letniemu organizowanemu wraz z Sopotem i Zakopanem. Na mapę ogólnopolskich wydarzeń coraz śmielej wkracza Festiwal Fantastyki i zimowa Giżycka Noc Gladiatorów Gala MMA.

progressprzeniesiemy GCK do budynku kina
Długo negocjowaliśmy z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego ws. gruntu pod kinem Fala. Ostatecznie zakupiliśmy tę działkę pod koniec 2016 roku i wyremontowaliśmy budynek GCK. Przed nami kolejne kroki w sprawie budynku kina Fala. Procedura dalece zaawansowana.

check_markzmienimy formułę „Szant w Giżycku” – piosenka żeglarska tylko nad wodą!
Szanty od 2015 r. odbywają się nad jeziorem na plaży miejskiej w formule.

szanty_scena2

check_markwypromujemy lokalnych artystów

Tutaj najlepiej wymienić kilka przykładów:
– umowa na promocję nowej płyty Załogi Dr. Bryga | 2015
– umowa na wykonanie kartek świątecznych | 2015
– występ Molly Malone’s podczas Festiwalu Promocji Gospodarczej | 2015
– umowa na promocję z zespołem Mojra | 2015
– umowa na promocję z Violettą Brzezińską | 2015
– zakup i dystrybucja kalendarza historycznego | 2015
– umowa na promocję przez LecDance podczas występu tanecznego „Unexpected” w Seulu | 2016
– mural z wierszem K. Janik | 2016
– ławeczka literacka z wierszem W. M. Darskiego | 2016
– patronat nad książką Marii Pakulnis „Sceny kuchenne” | 2016
-współpraca przy wydaniu „Giżyckiego Kalendarza Artystycznego” | 2016

laweczka_literacka

mural_park_rg

viola_brzezinska

zaloga_dr_bryga_grodzisk

pakulnis_3ryby2

progressGCK stanie się ośrodkiem wsparcia młodych talentów (studio nagrań dla zespołów muzycznych)
Zrewitalizowaliśmy budynek GCK. Trwa procedura urządzenia studia nagrań.

progresswprowadzimy do GCK nowe technologie np. poprzez utworzenie multimedialnego centrum literatury w postaci elektronicznej – częściowo bezpłatnej
Obecnie trwają prace związane z wyposażeniem i uruchomieniem studia nagrań.

progressutworzymy Cyfrowe Muzeum Giżycka (audio, video, multimedia)
Zakupiliśmy prawa autorskie do materiałów archiwalnych wraz z domeną gizycko.tv i uruchomiliśmy Giżyckie Archiwum Cyfrowe / gac.gizycko.pl. Nabyliśmy także budynek przy Warszawskiej 14, gdzie zostanie urządzone cyfrowe muzeum Giżycka. Prace budowlane przed nami. |

progresswesprzemy inicjatywy młodzieżowe dot. zagospodarowania czasu
Dzięki wsparciu środowiska młodszego pokolenia i powołania doradcy ds. przedsięwzięć młodzieżowych – Łukasza Puły mogliśmy efektywniej konsultować planowane przedsięwzięcia. Dziękuję Łukasz! Reaktywowaliśmy również Młodzieżową Radę Miasta.

W związku z dużym zainteresowaniem, udostępniam Państwu to wydawnictwo również w formie elektronicznej (Pobierz gazetkę). Miłej lektury! 🙂

Aby pobrać gazetkę, można również kliknąć na powyższy obrazek.