Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Pożar na Konarskiego. Tym razem pomoc nadeszła w porę…

Wojciech Iwaszkiewicz, 5 stycznia 2019

Wczoraj popołudniu na ul. Konarskiego w budynku komunalnym wybuchł pożar. Spaleniu uległa jedna ściana wraz z częścią drewnianej konstrukcji. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a bardzo sprawna akcja strażaków zapobiegła spaleniu dachu i zniszczeniu wodą niżej położonych mieszkań. Tym razem pomoc przyszła w porę… Prawdopodobną przyczyną pożaru był (wadliwie?) podłączony na własną rękę kominek. Na szczęście ogień pojawił się w dzień i sam właściciel go zauważył i wezwał pomoc. W mieszkaniu przebywały wówczas również dzieci.

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o uzgadnianie wszelkich zmian systemu ogrzewania. Nie znamy jeszcze oficjalnych przyczyn, ale wszystko na to wskazuje, że źródłem ognia był przewód wchodzący do komina.

Bardzo dziękuję strażakom z PSP, druhom z OSP i wojskowej straży pożarnej za profesjonalnie przeprowadzoną akcję gaśniczą i pomoc w uprzątnięciu jej skutków. Dziękuję Straży Miejskiej za pomoc pogorzelcom, zabezpieczenie ulicy w trakcie akcji i mieszkania po pożarze. Niestety, z przykrością muszę odnieść się do postawy niektórych sąsiadów, którzy wręcz przeszkadzali w prowadzeniu działań przez strażaków „nie życząc sobie”, tymczasowego przecież, składowania zwęglonych części ściany przed ich oknami… Szanowni Państwo, przykro się tego słuchało… Miejcie więcej szacunku do służby ludzi, którzy ratowali nie tylko miejski, ale i Wasz dobytek. Oby nigdy Was taka sytuacja nie dotknęła…