Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Z powodu budowy kładki, inne godziny otwarcia mostu

Wojciech Iwaszkiewicz, 1 marca 2019

Zarząd Dróg Powiatowych uwzględniając nasze sugestie opublikował terminarz otwarć mostu obrotowego na ten rok. Być może na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale zmiany są dość istotne. Ze względu na zakończenie roku szkolnego 21 czerwca 2019 r. i proces budowy kładki, most obrotowy od 1 kwietnia 2019 r. do 19 czerwca 2019 r. (z wyłączeniem weekendu majowego 1 maja – 5 maja) będzie otwarty dla ruchu wodnego po wcześniejszym uzgodnieniu z obsługą. Godzinę przeprawy będzie ustalać obsługa w godzinach: 10:35 – 10:55, 12:05 – 12:55, 13:35 – 14:25, 16:05 – 17:25, tak aby zapewnić przede wszystkim dotarcie dzieciom do szkoły.

W przypadku, gdy jednostka pływająca nie powiadomi o zamiarze przepływu, a dopłynie do obiektu mniej niż 15 minut przed otwarciem mostu dla ruchu kołowego, będzie zmuszona do oczekiwania na kolejne otwarcie.

Prace na budowie kładki trwają, jednak zima wstrzymała nieco wykonanie nasypu od strony ul. Łuczańskiej. Wszyscy na pewno byśmy chcieli, aby do czerwca była ukończona, jednak trzeba pamiętać o tym, że wydanie pozwolenia na użytkowanie to także procedura wymagająca czasu i akceptacji nadzoru budowlanego.
Ważną informacją jest deklaracja otwarcia na sezon Kanału Niegocińskiego i… planowany na wrzesień oraz październik… remont mostu obrotowego. A w przyszłym roku całego Kanału Łuczańskiego… Jakoś te remonty trzeba będzie przetrwać… 😉


Pełny komunikat Zarządu Dróg Powiatowych.