Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Remontujemy fontanny. Pomysły przyjmę…

Wojciech Iwaszkiewicz, 22 maja 2019

Pierwsza fontanna już zyskała nowy – świeży wygląd. To ta przed kinem „Fala”. Czeka ją jeszcze doświetlenie, uporządkowanie przestrzeni wokół i… „osiemnastka”, którą urządzamy za kilka tygodni. 🙂 Za kilka dni modernizacji zostanie poddana duża fontanna na Pasażu, która do wakacji powinna nieco zmienić swój wygląd. Elektronika i elementy hydrauliki uległy już zużyciu i zostaną zastosowane nowe rozwiązania. Bedzie bardziej kolorowo, a dysze bardziej skupione.

W przyszłym roku planuję wykonać kompletną przebudowę 2 kolejnych fontann: małej na Pasażu i fontanny przed pocztą. Ta druga w swojej formie podoba mi się najbardziej i chciałbym ją odtworzyć, ale może już nie w postaci betonowych ryb, a może bardziej odlewu. Przebudowie powinien być poddany cały skwer i zyskać nową aranżację. To świetne miejsce, aby stworzyć tutaj „mini rynek” i nadać tej przestrzeni nowy klimat.

Mała fontanna na Pasażu uległa awarii i czekamy obecnie na dostawę pompy. W przyszłym roku chciałbym tę fontannę mocno zmienić. Ciekawy pomysł przedstawił mi Cezary Piórkowski – choć nieco inspirowany fontanną w kształcie łódki, to jednak z giżyckim akcentem. Nie przywiązuję się jednak do tego pomysłu i zamierzam ogłosić w tej sprawie konkurs.

Na nowe oblicze czeka także fontanna w Parku M. Gerssa. Tę fontannę – jako najnowszą zostawiam na 2021 rok. Choć najmłodsza – dzisiaj nie przedstawia jakiejś szczególnej wartości estetycznej i trzeba przyznać, że od początku uznawana była za niezbyt udaną realizację. Myślę, że za około 2 lata powinna już przejść planowy remont, więc będzie też okazja do zbudowania jej na nowo, ponieważ znajduje się w bardzo wyeksponowanym miejscu. Jeżeli macie Państwo swoje przemyślenia lub jakieś pomysły, to oczywiście z chęcią z nimi się zapoznam i być może, któryś zostanie zrealizowany… Wspólnie zadbajmy o przestrzeń naszego miasta i czujmy się w nim jak u siebie w domu… 🙂