Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Wakacje to nie tylko odpoczynek

Wojciech Iwaszkiewicz, 19 czerwca 2019

Kończy się rok szkolny i choć zaczynają się wakacje, nie oznacza to, że w szkołach i przedszkolach będzie pusto i zalegnie cisza. Wręcz przeciwnie. Nawet, gdy nie będzie dzieci, będzie dość głośno i wiele będzie się działo. Największe prace są planowane w Szkole Podstawowej Nr 1, która przejdzie dość gruntowną modernizację. Przede wszystkim zmieni się wygląd budynku głównego, małej sali gimnastycznej i budynku garażowego, a także wyremontowana zostanie kuchnia. Rozpoczęliśmy również projektowanie boisk i „Jedynka” wkrótce powinna doczekać się podobnego kompleksu jak szkoła na Wilanowie.

Prace trwają też w Szkole Podstawowej Nr 2. Budynki przechodzą termomodernizację, zmienia się wygląd szkoły. W tej szkole remontu doczeka się także stołówka, a częściowej wymianie zostanie poddana zużyta i awaryjna instalacja wodno-kanalizacyjna. W ubiegłym roku największe przeobrażenie przeszła „Trójka”, więc obecnie zaplanowane zostały tutaj tylko prace wewnątrz budynku, natomiast w SP Nr 4 wyremontowany zostanie dach budynku głównego, przebudowane zostaną schody zewnętrzne a nowy wygląd zyskają szatnie i niektóre sale lekcyjne. Wkrótce powinna także ruszyć kontynuacja budowy boisk. Z kolei w „Siódemce” w wakacje odbędzie się remont korytarza w bloku „B”, a w przedszkolach wymieniona zostanie instalacja wodociągowa i przeciwpożarowa oraz wykonane zostanie oświetlenie awaryjne.

Są inwestycje, na których nie można stracić, a inwestowanie w oświatę jest tego doskonałym przykładem, dlatego inwestycje w szkoły i przedszkola – a tym samym w ludzi, są jednym z priorytetów. Życzę wszystkim uczniom wesołych i bezpiecznych wakacji, a nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym odpoczynku po ciężkim roku szkolnym. W tym czasie my zajmiemy się pracami budowlanymi, aby wszyscy mogli wrócić po wakacjach do pracy i nauki w lepszych warunkach.