Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Zbudujmy „Edziowi” godny nagrobek

Wojciech Iwaszkiewicz, 17 września 2019

Żył samotnie, ale nigdy nie był sam… Od kiedy pamiętam, przemierzał Giżycko z piłką pod pachą i gwizdkiem na szyi poszukując piłkarskich talentów. Któż nie znał „Edzia” i kto u niego nie grał… Odszedł od nas w połowie lutego… Dziś obchodziłby urodziny. I w tym wyjątkowym dniu, ogłaszam wyjątkową akcję! Zbudujmy wspólnie Trenerowi „Edziowi” godny nagrobek! Dzisiaj zostaną rozesłane specjalne pisma z prośbą o włączenie się do akcji, aby móc zdążyć do 1 listopada. Są już pierwsze deklaracje wpłaty i pomocy. Bardzo za to dziękuję! Pomysł jest taki, aby tablica nagrobna nawiązywała do największej pasji Trenera – piłki nożnej i zostanie wykonana w zależności od zebranych środków.

Szanowni Mieszkańcy, Przedsiębiorcy, Ludzie Wielkiego Serca…

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie pieniężne zbiórki na wykonanie kamiennego nagrobka śp. Edwarda Hincmana. Jak wszyscy Państwo doskonale wiecie, śp. Edward Hincman był człowiekiem o wielkim sercu, oddany dzieciom i młodzieży, który bezgranicznie poświęcił się swojej sportowej pasji. Wierny kibic GKS Mamry Giżycko, organizator wielu turniejów piłkarskich. Żył samotnie, ale nigdy nie był sam i teraz również nie powinniśmy o Nim zapomnieć.

Piłka nożna i sportowi podopieczni dawali Panu Edwardowi ogromną radość i motywację. Jego społeczne poświęcenie do tej pory docenia wielu wychowanków Trenera. W związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada „Wszystkich Świętych”, chcielibyśmy wspólnie zebrać pieniądze na pomnik śp. Trenera, który w pełni zasługuje na godne upamiętnienie Jego działalności w dziedzinie sportu.

Koordynatorem akcji jest dr Katarzyna Karolska z Urzędu Miejskiego w Giżycku (kontakt: 798 112 125, katarzyna.karolska@gizycko.pl), z którą należy się kontaktować w sprawie przekazania pieniędzy na pomnik.
Liczy się każda złotówka. Prosimy o wsparcie zbiórki wszystkich chętnych.

Liczę na Państwa pamięć o jednym z największych społeczników współczesnego Giżycka. Zadbajmy o pamięć o Nim i spotkajmy się na jego grobie 1 listopada.