Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Nieważne zameldowanie, ważne miejsce zamieszkania. Rozlicz PIT i odbierz Giżycką Kartę Mieszkańca. Warto!

Wojciech Iwaszkiewicz, 19 stycznia 2020

Mamy już nowy rok, można zatem już składać zeznania podatkowe za rok 2019. Zawsze zachęcam do przekazania 1% na rzecz jakiejś organizacji lokalnej lub innej niosącej pomoc komuś z nas. Od pewnego czasu zachęcam też do składania wniosków o wydanie Giżyckiej Karty Mieszkańca, która zapewnia coraz więcej zniżek i przywilejów. I co najważniejsze – nie trzeba być zameldowanym w Giżycku. Liczy się adres zamieszkania. Warto o tym pamiętać i w formularzu PIT za 2019 r., wpisać adres zamieszkania – na terenie Giżycka.

Ze zniżką skorzystamy z oferty Kina Nowa Fala, Giżyckiego Centrum Kultury, Twierdzy Boyen, pływalni czy lodowiska, a niebawem zapewne z ulgowych opłat abonamentowych w planowanej Strefie Płatnego Parkowania. Po drugie, z udziału w zapłaconym podatku powstaje i będzie powstawać wiele inwestycji oraz udogodnień w naszym mieście, np. modernizacja szkół, przedszkoli, bazy sportowej oraz budynków miejskich; czy po prostu infrastruktury. Wskazując w PIT miejsce zamieszkania – nasze pieniądze zasilają budżet samorządu właśnie tego, gdzie mieszkamy.

Nowy rok, to także nowe możliwości z Giżycką Kartą Mieszkańca – baza Partnerów GKM będzie się powiększać. Jako pierwsi dołączą m. in. Wieża Ciśnień i COS OPO – w tych obiektach posiadacze GKM będą mogli liczyć na specjalne rabaty. Z kartą będzie można także kupić ze zniżką bilety na koncert Giżycko na Fali Disco. Dziękuję! Niedługo także przygotujemy niespodziankę dla najbardziej aktywnych użytkowników Giżyckiej Karty Mieszkańca… Myślę, że będzie to niezwykle miła niespodzianka…

Warto zatem rozliczając podatek dochodowy (PIT) w zeznaniu wpisać miejsce zamieszkania „Miasto Giżycko” i korzystać z coraz większej liczby udogodnień.
Więcej informacji o Giżyckiej Karcie Mieszkańca na stronie gkm.gizycko.pl oraz w Biurze Promocji Urzędu Miejskiego pok. 116 u koordynatora programu Katarzyny Zadroga, tel. 798 617 629, e-mail: katarzyna.zadroga@gizycko.pl.