Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Ważne informacje ws. szpitala

Wojciech Iwaszkiewicz, 20 stycznia 2020

Spółka miejska już zarejestrowana, kapitał podniesiony do 5 155 000 zł. Zgodnie z deklaracjami Miasto jest gotowe do przejęcia prowadzenia szpitala. Reszta czynności leży w zasadzie po stronie Powiatu i… sądu, bo przypomnę, że to Powiat formalnie prowadzi szpital, a planowana procedura wymaga zaangażowania sądu. W każdym razie szpital jest niezwykle ważny również z punktu widzenia Miasta, bo to nasze zabezpieczenie zdrowotne, duży zakład pracy i ważny element miastotwórczy.

Mimo, że Miasto nie prowadzi jeszcze szpitala, bardzo często Pytacie mnie Państwo, jakie są przyczyny problemów np. z przyjęciem w Nocnej Opiece. Nie będę państwa odsyłał do szpitala lub Starosty, bo sprawa jest zbyt ważna i może dotyczyć każdego z nas. Dzisiaj niezwłocznie ustaliłem, że obecnie 2 lekarzy pracujących w Nocnej Opiece zachorowało i poradnia nie ma pełnej obsady. Dyrekcja szpitala poszukuje zmienników, dając nawet ogłoszenia w mediach, lecz na razie bez skutku. Nikt się do tej pory nie zgłosił. Sytuacja jest trudna i w związku z tym wystąpią czasowe problemy.

W styczniu nie będzie lekarza w dni powszednie:

  • 24 stycznia (piątek)
  • 27 stycznia (poniedziałek)
  • 31 stycznia (piątek)

czyli od 18.00 do 8.00 rano oraz

  • w sobotę 25 stycznia całą dobę.

W sprawach bardzo pilnych można dzwonić na numer 87 / 4296633 lub 87 / 4296634. Dyżurująca pielęgniarka połączy z tzw. lekarzem wyjazdowym. Lekarz z kolei zdecyduje czy udzieli porady telefonicznej, czy pojedzie do domu chorego. W nagłym przypadku należy udać się na SOR. Choć jest problem z obsadą lekarską, pielęgniarki pracują normalnie.

Tyle udało mi się dzisiaj ustalić.