Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

To jest (trochę nasz – giżycki) rekord Europy! Gratuluję!

Wojciech Iwaszkiewicz, 25 stycznia 2020

Pamiętacie Państwo morderczą próbę, jakiej podjął się Krzysztof Gajewski czyli pływak, podejmując wyzwanie pobicia rekordu świata czyli pokonania dystansu 170 km wpław „bez piany”? Próba zakończyła się po ponad 32 (słownie: trzydziestu dwóch!) godzinach w wodzie. Bez przerwy! W tym czasie w ekipie zabezpieczającej zmieniali się sternicy i załoganci, a Pan Krzysztof płynął…
Wyzwanie było nie lada, bo pogoda była wymagająca, a zasady były jednoznaczne: zabronione było korzystanie z pomocy i, aby wynik był zaliczony, trzeba było wyjść na brzeg o własnych siłach. Po 78 km zapadła decyzja o zakończeniu próby ze względu na bezpieczeństwo. Tym samym wynik 78,7 km stał się nowym rekordem Polski w pływaniu długodystansowym bez piany i miał zostać zweryfikowany przez Międzynarodową Organizację MSF – Marathon Swimmers Federation. I został! Właśnie otrzymałem telefoniczną informację od samego Krzysztofa, a później potwierdzoną tym oto e-mailem:

Panie Burmistrzu,

Jeszcze raz dziękujemy za Pana pełne wsparcie podczas realizacji projektu „Wpław po Rekord”. Tak jak przekazałem Panu telefonicznie w momencie ratyfikacji przeprawy dotarła do nas również wiadomość, że jest to również Rekord Europy w kategorii: „The Longest Lake Swim, Europe”
Poprzedni rekord należał do Attila Manyoki (75,5 kilometra, 2008 rok). Mam nadzieję, że zeszłoroczny wynik utrzyma się (jako rekord) o wiele krócej od poprzedniego i uda nam się go pobić w 2020 roku. Oczywiście na najpiękniejszym kompleksie jezior na świecie – Mazurach.

Link do Formalnej ratyfikacji projektu (22.01.2020):
https://marathonswimmers.org/swims/2019/gajewski-masurian-lake-district/?fbclid=IwAR3BB0xTBFfLCWoYYe_QLsaNFIpkOgmQqrNFJ2d4LblnP-58xP6YhypX-QM

Z wyrazami szacunku,
Krzysztof Gajewski

Serdecznie gratuluję, Panie Krzysztofie! Oczywiście również liczę, że w tym roku pobije Pan, choć wyśrubowany, ale własny rekord! Na nas, w każdym razie, może Pan liczyć. Do zobaczenia na mazurskich jeziorach.