Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Mieszkańcy, którzy „budują” i korzystają z giżyckich obiektów

Wojciech Iwaszkiewicz, 18 lutego 2020

Parafrazując słowa Napoleona, aby budować miasto, potrzeba 3 rzeczy: pieniędzy, pieniędzy, pieniędzy. Jednym z podstawowych źródeł dochodów miasta, jest udział w podatku dochodowym – czyli mówiąc najprościej: jeżeli w zeznaniu PIT ktoś wpisze jako miejsce zamieszkania „Giżycko” – część jego podatku trafia właśnie do budżetu Giżycka, dzięki temu możemy wspólnie budować swoje miasto, miasto w którym mieszkamy i z którego infrastruktury korzystamy.
Od pewnego czasu wdrażamy system Giżyckiej Karty Mieszkańca, która jest właśnie powiązana z PIT. Każdy podatnik i członkowie Jego rodziny może zgłosić się do Urzędu, aby taką kartę odebrać i otrzymać prawo do specjalnych zniżek w wielu miejscach.

Dzisiaj podsumowaliśmy pierwszą edycję konkursu dla najaktywniejszego użytkownika Giżyckiej Karty Mieszkańca, a osoby, które odwiedzają nasze obiekty (twierdzę, basen, lodowisko, GCK, kino „Nowa Fala”) i dokonały największej liczby transakcji z użyciem Giżyckiej Karty Mieszkańca, otrzymały specjalne upominki. Pan Jacek – jako najaktywniejszy posiadacz GKM otrzymał rower i bony upominkowe na elektronikę, a pozostali – czyli Pan Stefan, Pani Anita, Pani Urszula i Pan Michał będą mogli wykorzystać karty prezentowe w sklepie z AGD i RTV.

Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym tak aktywnego uczestniczenia w programie Giżyckiej Karty Mieszkańca i dziękuję nie tylko za wspólne budowanie Giżycka poprzez udział w podatku, ale także przez niezwykle intensywne korzystanie z naszych obiektów. Dzięki temu obiekty te żyją i są wykorzystywane, bo do tego mają przecież służyć.