Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Dwa konsorcja zgłosiły się do budowy mieszkań w formule PPP

Wojciech Iwaszkiewicz, 21 lutego 2020

Wielu z Państwa zapewne czeka na kolejne wieści w sprawie budowy miejskich mieszkań. Mam zatem kolejne świeże informacje. Po długiej i skomplikowanej procedurze oraz wydłużeniu terminu na wniosek jednego z potencjalnych zainteresowanych, wpłynęły 2 wnioski o udział w dialogu konkurencyjnym. Są to firmy z Warszawy, Sopotu i Bielska Podlaskiego.

IZIM sp. z o.o. , ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa – Lider Konsorcjum
UNIBEP S.A. ul. 3 Maja 19, 17-100 Bielsk Podlaski – Partner Konsorcjum

oraz

NDI Parkingi sp. z o.o., ul. Powstańców Warszawy 19, 81-718 Sopot – Lider Konsorcjum
NDI sp. z o.o., ul. Powstańców Warszawy 19, 81-718 Sopot – Partner Konsorcjum
NDI Sopot S.A., ul. Powstańców Warszawy 19, 81-718 Sopot – Partner Konsorcjum

Warto pamiętać, że planowane do budowy mieszkania w ramach tego programu nie będą mieszkaniami komunalnymi ani socjalnymi. To normalne, pełnowartościowe, niczym nie różniące się od tych dostępnych na rynku deweloperskim. To zupełnie nowa kategoria mieszkań, w nowej formule, adresowana głównie do tych, którzy nie mają zdolności kredytowej. Plan zakłada budowę 100 mieszkań.

Bardzo dziękuję moim współpracownikom, którzy włożyli w wkładają ogrom pracy w ten niesłychanie trudny projekt, ale wierzymy, że go zrealizujemy jako pierwsi w Polsce. Projekt ten będzie przetarciem szlaków w formule PPP, formuły którą z pewnością należy brać pod uwagę jako jedną z ważniejszych w przyszłości. Wszystkie informacje będziemy Państwu przekazywać na bieżąco.