Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Kontynuujemy wspólnie przebudowę Al. 1 Maja

Wojciech Iwaszkiewicz, 31 maja 2020

Choć epidemia znacznie ograniczyła możliwości finansowe miast i gmin, gwałtownie zmniejszyły się dochody i trzeba uważnie i na bieżąco analizować budżet, postaramy się kontynuować jak najwięcej inwestycji – szczególnie tych z dofinansowaniem. Aby ocalić jak najwięcej miejsc pracy nie wystarczą same oszczędności, lecz rynek musi się kręcić. Kontynuujemy zatem przebudowę ulic głównego układu komunikacyjnego (po ul. Suwalskiej, Białostockiej, Kolejowej, Traugutta, Sikorskiego, Kościuszki, Moniuszki, Daszyńskiego) pomagamy Powiatowi – jako samorząd miejski, w modernizacji Al. 1 Maja.

Główne ulice w mieście, choć mają kategorię dróg powiatowych, znajdują się jednak w granicach administracyjnych Giżycka i uważam, że należy o nie zadbać wspólnie, bo wówczas możemy zrobić więcej. W ostatnich latach wyłożyliśmy na te newralgiczne ulice już ponad 3 000 000 zł. Dokładamy jeszcze 350 000 zł.

Obecny etap obejmie przebudowę od ul. Królowej Jadwigi do okolic Komendy Powiatowej Policji. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm z Mińska Mazowieckiego: PBDiM Sp. z o.o. i Altor sp. z o.o. na kwotę ponad 1,3 mln zł. Inwestycja ma dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a udział Miasta to właśnie 350 000 zł. Jeżeli nic się nie wydarzy, prace niebawem powinny się rozpocząć. Patrzmy uważniej na oznakowanie!