Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

DEKLARACJE | „Priorytety: OŚWIATA – DZIECI, SZKOŁY, PRZEDSZKOLA”

Wojciech Iwaszkiewicz, 6 września 2021

Czas wakacji to nie tylko czas urlopów i wypoczynku. Tradycyjnie podczas edukacyjnej przerwy skupiamy się na remontach i budowach w naszych placówkach oświatowych. W tym roku są to wyjątkowo intensywne prace, których wartość przekracza 5 000 000 zł! Na tych inwestycjach nie można stracić bo najlepszą inwestycją jest inwestycja w człowieka, zwłaszcza w najmłodsze pokolenia. Dlatego deklaruję, że na sport i oświatę nie będziemy żałować nakładów. Każda złotówka zwróci się nam wielokroć. A co nowego w tym roku… W Przedszkolu Miejskim nr 4 na ul. Jagiełły przeprowadziliśmy kompleksową modernizację korytarzy, dostosowując je do przepisów przeciwpożarowych i wymogów technicznych. Bezpieczeństwo dzieci jest bowiem priorytetem. Poza tym we współpracy z naszym litewskim partnerem – Vareną, budujemy tu nowy plac zabawi wymieniamy ogrodzenie. W Przedszkolu Miejskim nr 1 na ul. Drzymały wyremontowany został dach i kuchnia, a na zewnątrz – podobnie jak w Przedszkolu Nr 4 powstaje nowy plac zabaw i nowe ogrodzenie.
Największa „rewolucja” jest w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie po termomodernizacji i remoncie obu sal sportowych przyszedł czas na budowę zespołu boisk. Ta inwestycja powstaje z dużym dofinansowaniem Ministerstwa, a dobrym duchem tego zadania jest Pani Senator Małgorzata Kopiczko, której jeszcze raz dziękuję za wsparcie. W „Jedynce” całkowity remont przechodzą także łazienki w małej sali gimnastycznej. Tutaj wykonaliśmy także remont instalacji kanalizacyjnej i wodociągowej. W „Czwórce” remontu doczekała się mała sala gimnastyczna i dokończony został remont schodów zewnętrznych, a w „Dwójce” wykonaliśmy remont w kuchni wraz z instalacją wodno – kanalizacyjną. Zakończyły się także prace w Szkole Podstawowej Nr 3, gdzie wyremontowane zostały obie sale gimnastyczne.

Przed nami przygotowania do przebudowy boisk przy Szkole Podstawowej Nr 7, które niestety prawdopodobnie muszą zostać rozebrane ze względu na zapadanie się. W tej lokalizacji planujemy także budowę skateparku i jeżeli będą możliwości terenowe – również pump tracku dla rowerzystów. Po „Siódemce” powinny być wyremontowane boiska w Szkole Podstawowej Nr 2, a za kilka miesięcy powinniśmy być gotowi do dalszej modernizacji stadionu, na którym powstanie nowoczesny budynek, zadaszone zostaną trybuny oraz wzmocnione oświetlenie, aby wszelkie zawody mogły się odbywać również po zmroku.
Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzę samych sukcesów oraz zdrowia. Miejmy nadzieję, że sytuacja epidemiczna będzie stabilna i będziemy mogli wreszcie normalnie żyć i funkcjonować, bo tak powinien wyglądać ten normalny świat. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby nie dopuścić do namnażania się wirusa i tym samym umożliwienia mu zmienianie się w nowe nieprzewidywalne warianty genetyczne. Stosujmy się do zasad sanitarnych, a przede wszystkim zaszczepmy się. Zaufajmy zdobyczom medycyny i nauki, bo tylko systemowo możemy zakończyć tę epidemiczną wojnę.