Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Nowy wygląd terenu przy Szkole Muzycznej

Wojciech Iwaszkiewicz, 28 kwietnia 2015

Teren pomiędzy Szkołą Muzyczną a Pasażem Portowym. Na tym zdjęciu i w rzeczywistości nie wygląda zbyt okazale, choć leży w centrum miasta i w okolicy najatrakcyjniejszych terenów Giżycka. Niebawem to miejsce zmieni swoje oblicze. Postanowiłem uporządkować teren i urządzić tu ogólnodostępne miejsce do zostawienia samochodu czy autobusu. Będzie też trochę nowej zieleni (na razie w postaci trawników, później zaprojektujemy coś oryginalniejszego), będzie też kontener sanitarny.
Pierwotnie planowaliśmy wykonanie utwardzenia za pomocą specjalnej kraty, lecz z powodu dość znacznego kosztu jak na rozwiązanie tymczasowe, ostatecznie zdecydowaliśmy się na kruszywo. Za to uporządkujemy większy obszar.
Umowa z wykonawcą już została podpisana; w najbliższych dniach powinny rozpocząć się prace. Będzie na pewno bardziej estetycznie i funkcjonalnie, choć trzeba pamiętać, że mówimy tylko o uporządkowaniu terenu, a nie docelowym zagospodarowaniu. W ramach zamówienia zostanie wykonana rozbiórka elementów konstrukcji betonowych zbrojonych (pozostałości fundamentów, starych nawierzchni, elementów infrastruktury podziemnej np. studni), mechaniczne plantowanie terenu, wykonanie utwardzenia mieszanką kruszywa naturalnego i założenie trawników.
Mam nadzieję, że osiągniemy zakładany efekt, a wygląd będzie o wiele bardziej akceptowalny.