Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Sezon na roboty drogowe

Wojciech Iwaszkiewicz, 1 czerwca 2015

Podpisaliśmy umowę na remont ul. Kombatantów, a niebawem powinny ruszyć prace na ul. I Dywizji im. T. Kościuszki – na odcinku od ronda Polskich Dzieci Wojny do ul. Staszica. Na skrzyżowaniu pojawi się także nowe oznakowanie poziomie. Staszica od Suwalskiej nadal będzie ulicą jednokierunkową. W skrzyżowanie z I Dywizji liniami zostanie włączona nowo powstała droga (11 KDD) prowadząca do ul. Grodzieńskiej.
Po ustaleniach z Panami Starostami i z Panem Dyrektorem ZDP ustaliliśmy, że na ul. Białostockiej od stacji benzynowej do ul. Warmińskiej w tym roku zostanie wykonany ciąg pieszo – rowerowy. Zdecydowaliśmy, że będzie wykonany z niefazowanej kostki betonowej. Uznaliśmy, że w tamtejszych warunkach będzie to nawierzchnia dużo bardziej praktyczna niż asfalt.
Niebawem powinien być wykonany także łącznik ul. Owsianej z wewnętrzną drogą za ul. Olsztyńską, a na samej Olsztyńskiej wymalowano właśnie nowe przejście dla pieszych. Zdaniem ZDP nie ma konieczności wykonania dodatkowego przejścia w okolicy ul. Owsianej.
Pytacie Państwo często o ul. Kolejową. Obecnie nie widzimy celowości inwestowania w nawierzchnię tej drogi, ponieważ niebawem powinna tam ruszyć budowa dość pokaźnego budynku (za hotelem Masovia). Teren przy Szkole Muzycznej (choć ciągle formalnie trwa tam porządkowanie) także stanowi potencjalny teren inwestycyjny. Na razie jednak nie będziemy go wystawiać na sprzedaż.
Wyjaśniła się także sprawa wyświetlacza dot. mostu obrotowego zgłaszana przez radnych. Jak mi przekazano – sprawa jest załatwiona od dawna i obecnie treść powinna być zgodna ze stanem mostu. Sądzę jednak, że docelowo trzeba przemyśleć inny system informacji – podobny do tego pierwszego z lat ’90, czyli „most otwarty jeszcze […] minut”.