Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

„Czas na pozytywne zmiany”. Duże rzeczy składają się z małych

Wojciech Iwaszkiewicz, 9 sierpnia 2015

Czasem na równi z dużymi rzeczami ważne są detale, bo szczegóły tylko pozornie nie są zauważalne. Dobrym przykładem może być tzw. dalba, gdzie dodaliśmy dosłownie tylko kilka drobiazgów, a miejsce diametralnie zmieniło swoje oblicze. Takie, wydawałoby się – małe rzeczy, składają się na cały ogólny wizerunek miasta. Nawet zwykłe toalety uliczne niewielkim nakładem mogą stać się swoistą ozdobą.

toaleta_3

W pustych witrynach umieściliśmy wielkoformatowe zdjęcia przedstawiające charakterystyczne miejsca naszego miasta.

silownia_mickiewicza

Na placu zabaw przy ul. Mickiewicza wymieniliśmy deski w ławkach oraz zamontowaliśmy dwa urządzenia siłowni zewnętrznej. Sądzę, że obie te sprawy mogą mieć bezpośredni wpływ na przedłużenie trwałości ławek… 😉

cmentarz_smietnik

Na cmentarzu zmieniliśmy usytuowanie kontenerów na śmieci – przestawiliśmy z głównej alei pod boczną bramę, gdzie wygrodziliśmy miejsce stalowym ogrodzeniem i posadziliśmy pnącą roślinność. Nawet gdy kontenery byłyby przepełnione, gdy rośliny się rozrosną – śmieci nie będą widoczne. Polecam to rozwiązanie zarządcom, którzy mają problem ze zdarzającą się nadmierną ilością odpadów.

qr_code_boyen

Na twierdzy rozmieściliśmy kody QR. Osoby zwiedzające zabytek bez przewodnika mogą szybko skorzystać z informacji przypisanej do konkretnego kodu. Oczywiście zdecydowanie lepiej zwiedzać twierdzę z przewodnikiem… ale gdyby z jakichś powodów…

dabrowskiego_6

Często odwiedzane przez wielu giżycczan podwórze na ul. Dąbrowskiego zostało stosunkowo niewielkim kosztem uporządkowane. Teraz droga do jedynego (bodajże) sklepu zoologicznego nie jest już tak trudna do przebycia, jak na zdjęciu poniżej (tak wyglądało wiosną).

dabrowskiego_5