Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Co ciekawego w weekend…

Wojciech Iwaszkiewicz, 21 sierpnia 2015

To jeszcze nie koniec wakacji, to jeszcze nie koniec atrakcji… W sobotę zapraszam na plażę miejską, gdzie od 9.00 będą trwały rozgrywki w ramach II Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej „Masuria Cup 2015”. O 12.00 – również na plaży – rozpocznie się Piknik Rodzinny „Gwiezdne Miasteczko”. Tutaj czeka na dzieci wiele atrakcji! Będzie planetarium, pokazy magii, pompowane zabawki, tańce, piosenki, konkursy z nagrodami… i wiele więcej.

Od 12.00 w Lesie Miejskim rozpocznie się także Piknik Historyczny „Operacja Boyen 2015”. Warto zajrzeć do lasu, ale i w okolice mostu obrotowego od godz. 16.00, gdzie będą stacjonować wojska z XIX wieku – od strony hotelu St. Bruno wojska pruskie, a od byłej Róży Wiatrów – wojska rosyjskie.

W Caffe Crema w sobotę od 17.00 wystawa fotografii Leszka Siwickiego (1950 – 2014) zatytułowana „Szczęśliwy jestem znów”. Będzie można zobaczyć zdjęcia z lat ’70 i ’80 z mazurskimi krajobrazami.

Weekend będzie też miał akcenty sportowe. Na Kisajnie odbywać się będą Mistrzostwa Polski Katamaranów. Bazą będzie Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej. Natomiast hale MOSiR i ZSzKŚiA zostaną opanowane przez piłkę ręczną, bo właśnie rozpoczyna się już XII Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej.

W niedzielę natomiast warto zajrzeć do Kościoła Ewnagelicko – Augsburskiego, gdzie odbędzie się już przedostatni w tym roku koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. W niedzielę o 19.00 wystąpią Pro Musica Antiqua (flet, obój – Polska), Kaori Okuzumi (fortepian – Japonia) i Maurizio Conca (organy – Włochy).