Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Dwa turnieje w jeden dzień

Wojciech Iwaszkiewicz, 11 października 2015

Dzisiaj w gościnnych progach hotelu „Mazury” odbyły się dwa turnieje brydża sportowego o Puchar Starosty Giżyckiego i… Puchar Burmistrza Giżycka. A to kolejna nasza dyscyplina narodowa! Może nieco w cieniu futbolowych emocji umknęła dość ważna informacja, że Polacy po raz pierwszy w historii zostali Mistrzami Świata pokonując w finale Bermuda Bowl rozgrywanym w Indiach reprezentację Szwecji. Wielkie gratulacje!

W Giżycku emocji dzisiaj było też bardzo dużo. Niektórym parom kontrakty „nie do wygrania” same wychodziły, a inni „wpadali” np. bez trzech. Kiedyś częściej grałem, dzisiaj bywam bardziej w charakterze kibica lub fundatora pucharów. Może niebawem uda mi się jednak wygospodarować trochę czasu i przypomnieć sobie „Wspólny Język”… W czasach akademickich grając w reprezentacji swojego Wydziału nawet dwa razy udało się zdobyć Mistrzostwo Akademickie mojej Uczelni. Ale i zdecydowanie częściej się wówczas trenowało…

Dzisiaj gospodarze byli gościnni i pozwolili gościom zabrać puchary. Najwyżej sklasyfikowanymi giżycczanami byli Henryk Łakomski i Tadeusz Kądzielewski, którym oczywiście składam specjalne gratulacje. Gratuluję oczywiście też pozostałym zawodniczkom i zawodnikom i dziękuję za udział. Organizatorom dziękuję za przygotowanie turniejów. Gdyby ktoś z Państwa chciałby spróbować swoich sił warto zajrzeć w każdy wtorek o 17.00 do Klubu Seniora.