Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

W sobotę dużo sportu w naszym mieście

Wojciech Iwaszkiewicz, 6 listopada 2015

Najpierw na kortach… Tutaj rusza kolejna zimowa edycja Grand Prix Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza. Organizatorem całego cyklu jest Stowarzyszenie Akademia Tenisa Ziemnego ACTIVE, które mocno zaangażowało się się w promocję tenisa w Giżycka. Po sukcesach Agnieszki Radwańskiej na pewno będzie rosła popularność tej dyscypliny sportu. Początek zawodów na kortach przy stadionie o 8.30.

Od 10.00 na pływalni rozpoczną się z kolei zawody pływackie o Puchar Burmistrza z okazji Święta Niepodległości. Zapewne jak zwykle zawody zgromadzą kilkuset zawodników z Polski i zagranicy, a giżycczanie będą odgrywać ważną rolę. Czego oczywiście Im życzę.

Od 14.00 na stadionie drugi mecz na nowej murawie. W rozgrywkach IV ligi właśnie zacznie się wiosna, bo ze względu na dobre warunki rozegrana zostanie I kolejka rundy wiosennej. Nasi zmierzą się ze Śniardwami Orzysz. Zapowiada się ostry bój, bo to jakby nieformalne derby 15 Giżyckiej Brygady. W Orzyszu polegliśmy 1:5, ale u siebie powinniśmy wziąć rewanż. Do boju!

Na deser warto zajrzeć na lodowisko. Mastersi przygotowujący się do rozgrywek II ligi hokeja zmierzą się z mocną ekipą Goldwella Gdańsk. Początek o 16.45. Rewanż w niedzielę o 10.15.
W sobotę wieczorem na plaży wyjątkowe nocne nurkowanie. Diversnight rozpocznie się o 20.15 na plaży miejskiej, gdzie nurkowie Klubu Płetwonurków Płetwal dołączą do ogólnoświatowej imprezy propagującej nurkowanie nocne.

Prawdziwie sportowy weekend… Tenis, pływanie, nurkowanie, futbol i hokej. Wszędzie wstęp wolny.