Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

„Giżycko to nie tylko wakacje”. Niezwykle sportowy listopad

Wojciech Iwaszkiewicz, 7 listopada 2015

Dzisiaj w naszym mieście na wielu arenach odbywały się różne wydarzenia, głównie sportowe. Część z nich znakomicie wpisuje się w hasło „Giżycko to nie tylko wakacje”, co mi bardzo się podoba. Dzięki organizatorom tych wydarzeń nawet w listopadzie trudno znaleźć miejsce w hotelu (dane z 3 hoteli). Swoją drogą wczoraj z wiarygodnego źródła dowiedziałem się, czym kierowali się niektórzy turyści odwiedzający Giżycko w tym roku. Okazuje się, że tegoroczną ofertą rozrywkową. Rezerwowali miejsca dwu i trzykrotnie na konkretne terminy po zapoznaniu się z kalendarium. Dużym powodzeniem cieszyło się również kino letnie. To mnie bardzo cieszy i w przyszłym roku prawdopodobnie również zaprosimy na seanse „pod chmurką”. Ale nie tylko… 😉

masters_goldwell_2

Wracając do dzisiejszych wydarzeń… Zawody pływackie (organizowane przez Międzyszkolny Klub Sportowy „MEDYK” i MOSiR) w międzynarodowej obsadzie jak zwykle zgromadziły kilkuset zawodników. Z tego powodu hokeiści Goldwella Gdańsk, którzy zmierzyli się dzisiaj z naszymi Mastersami byli zmuszeni rozlokować się w dwóch hotelach, bo w jednym nie było tylu wolnych miejsc. Utytułowany przeciwnik nie miał jednak żadnych sentymentów i w sparingu z naszymi hokeistami nie pozostawił złudzeń wygrywając 11:1 (5:0, 5:1, 1:0). Goście z Pomorza zaprezentowali naprawdę wysoki poziom. Ciężko było nawiązać równorzędną walkę nawet mimo obecności w składzie Mastersów Vladimíra Búřila.

mamry_stadion

A teraz dobra wiadomość. Kolejny krok w górę tabeli IV ligi (na 6. miejsce) wykonali dziś piłkarze Mamr wygrywając po bramce Krystiana Wiszniewskiego ze Śniardwami Orzysz 1:0. To był bardzo ciężki i ważny mecz oraz swoiste derby 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Na trybunach gościł, co chyba zrozumiałe, sam Dowódca Brygady – płk Jan Rydz. Jak widać przyniósł szczęście naszym piłkarzom, więc z przyjemnością zobaczymy Pana Pułkownika również w środę (11 listopada), w ostatnim meczu sezonu, gdy o 13.30 podejmiemy ostatni zespół w tabeli – DKS Dobre Miasto.

tenis

Jak zwykle dużo działo się także na kortach. Na turniej z cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Giżycka przyjechali zawodnicy z Łomży, Suwałk, Ełku, Pisza, Kętrzyna i Gołdapi. Zmagania trwały aż 11 godzin, ale ostatecznie wyłoniono finałową trójkę: I miejsce zajął Mariusz Donat z Kętrzyna, II miejsce Robert Popławski z Gołdapi, a III giżycczanin Maciej Kudyk. Gratuluję!

Czasu już nie starczyło, aby zajrzeć wieczorem na plażę, gdzie nurkowie zorganizowali „Diversnight” czyli nocne nurkowanie. Dziś w Giżycku działo się tyle, co w wakacje… I chyba o to chodzi. A za tydzień coś, czego jeszcze u nas nie było – Runmageddon i Eksplozja Kolorów! Już dziś zapraszam do Ekomariny. Eliminacje ruszają o 10.00 (serie startują co około 10 minut), ćwierćfinały o 14.00, półfinały o 16.00, a finały już przy sztucznym świetle o 19.00. To warto zobaczyć.