Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

„Giżycko to nie tylko wakacje”. Będziemy w mediach ogólnopolskich!

Wojciech Iwaszkiewicz, 13 listopada 2015

Już jutro nasza Ekomarina stanie się areną Finałów Runmageddon Games. Na 200 metrowym torze z 15 przeszkodami zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo i pulę nagród o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Spacer z wiadrami wypełnionymi piaskiem, czołganie się pod siatką, przerzucanie olbrzymich opon, przestawianie beczek z wodą oraz „spacer z pieskiem”, czyli ciągnięcie za sobą ciężkiej trylinki to tylko niektóre „niespodzianki”. Konkurencje są bardzo widowiskowe i emocjonujące dla kibiców, ale z pewnością niesamowicie wyczerpująca dla zawodników.

„Wydawać by się mogło, że dystans 200 metrów nie jest zbyt wymagającym wyzwaniem. Nic bardziej mylnego! Jeśli na torze znajduje się 15 przeszkód, co oznacza, że zawodnik musi co 13 metrów zmagać się z ciężką przeprawą, i dołożymy do tego presję czasu oraz biegnącego tuż obok rywala otrzymujemy mieszankę, która gwarantuje niesamowite emocje. Tutaj, w przeciwieństwie do pozostałych formuł Runmageddonu – podczas pokonywania przeszkód nie będzie możliwości korzystania z pomocy innych zawodników. Runmageddon Games to szansa na wyżycie się w rywalizacji i sprawdzenie swojej siły, zwinności, szybkości i sprawności. Będzie to także świetne widowisko dla kibiców, którzy będą mogli obejrzeć zmagania na torze w pełnej okazałości od startu, do mety. Wszystko to, w malowniczej scenerii Portu Ekomarina w Giżycku.” – mówi Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych. Chętni będą mogli się sprawdzić na torze przeszkód przygotowanym specjalnie dla dzieci, które by dotrzeć do mety będą musiały pokonać ścianki, siatki do czołgania, pajęczynę i kilka innych przeszkód. Równolegle do zawodów odbędzie się festiwal kolorów, podczas którego najmłodsi będą mieli okazję uczcić Dzień Niepodległości biegiem na dystansie 700 metrów, umalowani farbami w narodowe barwy. Bieg dla dzieci wystartuje o godzinie 14:00, zaś dorośli w ten sam sposób, ale na dystansie 2 km oddadzą hołd o godz. 19:00 po Wielkim Finale Finałów.

Udział w Runmageddonie Games może wziąć każdy, kto chce się sprawdzić w rywalizacji z innymi zawodnikami. Zawodnicy startować będą równolegle po przygotowanych torach od godziny 10:00, w seriach co 10 minut. Najszybsi zawodnicy i zawodniczki wezmą udział w finale, który wyłoni zwycięzców. Top 3 Finału w Giżycku wśród mężczyzn i kobiet otrzyma nagrody, których pula wynosi ponad 10 tysięcy złotych.

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)
Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events. Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).
Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu. Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy W maju 2016 zorganizuje Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego w 3 dni odbędą się 4 ekstremalne biegi, łącznie z rozgrywanym po raz pierwszy na świecie biegiem w formule ULTRA, oznaczającą ponad 44km i ponad 140 przeszkód.

Kontakt dla mediów:
Marcin Dulnik Rzecznik prasowy Runmageddon
Agencja In Fact PR | marcin.dulnik@infactpr.pl
mobile: 660 722 822

Przypominam, że jutro w Ekomarinie również EKSPLOZJA KOLORÓW!!
Wyrzut kolorów holi z udziałem dzieci na zakończenie Runmageddon Kids o godz. 13.00. Biały i czerwony proszek „pokoloruje” nasz Bieg Niepodległości, a finał Eksplozji Kolorów ok. godz. 19.00. Będzie dobra muzyka i lasery:) Zabawa z DJ’em potrwa do 21.00.

PS. Redakcja TVN24 potwierdziła przyjazd do Giżycka. Pierwsze wejście ok. 9.45

/tekst na podstawie informacji prasowej/