Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

W roli króla Kacpra

Wojciech Iwaszkiewicz, 6 stycznia 2016

fot. R. Łożyński

Dzisiaj w Święto Trzech Króli przez Giżycko przeszedł niezwykle barwny orszak. Tym samym byliśmy jednym z ponad 400 miejscowości w Polsce, w których pielęgnuje się tę wyjątkową tradycję. Przygotowania trwały kilka tygodni; wiele prób – pod dachem i na powietrzu… a pogoda nie rozpieszczała… 🙂 Ostatecznie chyba wszystko się udało…
Organizatorzy zaproponowali mi rolę króla Kacpra, na co bez wahania (choć z pewną obawą) przystałem. Na początek otrzymałem dwie kartki tekstu, i to właśnie wzbudziło moją obawę – czy zdołam w tak krótkim czasie swoje kwestie opanować na pamięć. Rola okazała się jednak łatwiejsza niż myślałem i jakoś udało się tekst przyswoić.
W postać Melchiora wcielił się Wójt Gminy Giżycko – Marek Jasudowicz, a w Baltazara Starosta Wacław Strażewicz. Czyli w tym roku było tak trochę „samorządowo”.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji oraz mojej „asystentce” niosącej dzisiaj przez całą trasę szkatułę ze złotem, bo po uroczystości jakoś nie było możliwości. Dziękuję także za przybycie Księdzu Biskupowi Romualdowi Kamińskiemu oraz Pani Senator Małgorzacie Kopiczko a także wszystkim, którzy dzisiaj uczestniczyli jako aktorzy… i widzowie a także policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy. Do zobaczenia za rok!

a0
Baltazar, Kacper i Melchior.