Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Po prostu lubimy Giżycko

Wojciech Iwaszkiewicz, 13 stycznia 2016

Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe dotyczące Strategii Rozwoju Giżycka na lata 2015-2025, na którym zapoznaliśmy się m.in. z wynikami ankiety przeprowadzonej wśród giżycczan. Z wyników badania wynika, że większość z nas zamierza mieszkać w Giżycku w najbliższych 5 latach. Największą bolączką są sprawy komunikacji i infrastruktura kulturalno – rozrywkowa oraz możliwość znalezienia zatrudnienia. Mieszkańcy jednak bardzo silnie identyfikują się ze swoim miastem i większość wiąże swoją przyszłość z Giżyckiem. Zdaniem prowadzących warsztaty można nawet stwierdzić, że jest to wynik wyjątkowy. I to mnie bardzo cieszy.

Kolejne warsztaty odbędą się 26 stycznia 2016 r. w godz. 15:00 – 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Tematyka: Kierunki rozwoju Giżycka – turystyka, komunikacja, ochrona środowiska, infrastruktura techniczna, sprawy społeczne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Giżycka, przedstawicieli sektora publicznego, gospodarczego oraz społecznego do udziału w tym spotkaniu dotyczącym tworzonej „Strategii Rozwoju Giżycka na lata 2015-2025”.

Osoba do kontaktu ze strony Urzędu Miejskiego w Giżycku:
Dominika Piotrowska, tel. 87 732 41 66
Osoba do kontaktu ze strony wykonawcy Strategii:
ERDA sp. z o.o., Izabela Małysz, tel.: 502 280 221