Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Mazury – Berlin – Mazury. Historyczny lot

Wojciech Iwaszkiewicz, 20 stycznia 2016

Dzisiaj rano z Szyman wystartował pierwszy samolot. Trasę do Berlina pokonał w niecałe 2 godziny. Po konferencji prasowej samolot, na pokładzie którego byli m.in. dziennikarze z Niemiec, powrócił do Polski i o 13.30 zameldował się na płycie lotniska. Przebywając w Szymanach na zaproszenie Pana Marszałka dane mi było tę historyczną chwilę zobaczyć.
Od jutra rozpoczynają się regularne połączenia z Berlinem i Krakowem. W planach loty również do Skandynawii, na Wyspy Brytyjskie, do Holandii i Monachium. Jak pisałem już po sierpniowej wizycie, jako urodzony optymista uważam, że lotnisko ma szanse powodzenia. Dojazd jest możliwy również koleją, a przystanek znajduje się przy samym terminalu. Dzisiaj w dość trudnych warunkach drogowym trasę z Giżycka pokonaliśmy w 1:40. To moim zdaniem akceptowalny czas dojazdu do lotniska.
Jakie znaczenie dla Giżycka ma to wydarzenie? Dość duże. Szymany to najbliższe lotnisko zapewniające kontakt z Europą – oczywiście zarówno dla nas, jak i naszych gości. Ale to także doskonała szansa dla Mazury Air Show. Jestem przekonany, że organizatorzy będą starali się to wykorzystać.