Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Grodzisk Mazowiecki. Nasz oficjalny Partner

Wojciech Iwaszkiewicz, 8 kwietnia 2016

Wczoraj w Grodzisku Mazowieckim wraz z burmistrzem Grzegorzem Benedykcińskim uroczyście podpisaliśmy umowę o partnerstwie i współpracy między naszymi miastami. Wszystko było świetnie przygotowane, łącznie z okolicznościowym tortem przyozdobionym herbami obu miast. Współpraca z Grodziskiem trwa już od wielu lat i głównie za sprawą inicjatywy burmistrza Benedykcińskiego oraz szkół rozwijała się bardzo dynamicznie. Do tej pory nie była jednak sformalizowana. Teraz zależy mi, aby wzmocnić ją przede wszystkim na płaszczyźnie gospodarczej, ponieważ nasz partner, chociażby z racji swojego położenia ma bardzo duży potencjał. Grodzisk położony jest blisko Warszawy, przy autostradzie i ważnej linii kolejowej. Z tego powodu lokuje się tu bardzie wiele firm i przeprowadza się coraz więcej ludzi.

grodzisk_niegocin

Grodziszczanie są zakochani w Mazurach. Do tego stopnia, że właśnie rozpoczęli budowę jeziora, na którym zamierzają rozgrywać regaty. Roboczo usłyszałem nawet nazwę tego akwenu – „Niegocin-bis”. Nazwa nawet mi pasuje… 😉
Prace dopiero ruszyły, więc pierwsze regaty o Puchar Burmistrza nie szybko się tu odbędą, ale jak się okazuje, to żadna przeszkoda. W maju Burmistrz Grodziska zorganizuje regaty o swój puchar… na Kisajnie.

grodzisk_szpital_blok

Bardzo znanym elementem Grodziska, choć może nie zdajemy sobie z tego sprawy, jest szpital, który często możemy zobaczyć na ekranach telewizyjnych. Jeżeli zapytacie Państwo, w których filmach, nie będzie wielkim błędem, gdy odpowie się „we wszystkich o tematyce medycznej”. Grodziski szpital był planem filmowym m.in. „Londyńczyków”, „Pielęgniarek” oraz „Na dobre i na złe”.

Będąc w naszych przyjaciół z Grodziska nie sposób było pominąć temat problemów giżyckiego szpitala. Wcześniej swoje zamierzenia uzgodniłem oczywiście ze Starostą. Problem braku pediatrów i neonatologów jest bardzo trudny i odczuwalny w całym kraju, jednak uważam za sprawę priorytetową utrzymanie w Giżycku oddziału dziecięcego, położniczego i noworodkowego. Mam nadzieję, że moje rozmowy w Grodzisku pomogą Staroście ten problem rozwiązać.