Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Otwieramy sezon. Zapraszam od 11.00 nad kanał

Wojciech Iwaszkiewicz, 30 kwietnia 2016

To już dobrze utrwalona tradycja. Na początku maja symboliczne otwarcie mostu oficjalnie otwiera sezon żeglarski. W niedzielę (1 maja) nad kanałem przygotowaliśmy wiele atrakcji. Będzie oczywiście parada jednostek pływających, konkurs na najładniej udekorowany statek i najciekawiej przebraną załogę, pokazy taneczne i koncert szantowy Augustowskej Floty Śpiewającej A-QQ i Załogi Dr. Bryga, pokazy taneczne Mażoretek oraz atrakcje dla dzieci. Będą również stoiska handlowe.

W tym roku staraliśmy się jak najmniej blokować komunikację na moście, dlatego centrum wydarzeń zaplanowaliśmy na ul. Nadbrzeżnej od ul. Olsztyńskiej do ul. 3 Maja. I ta część Nadbrzeżnej będzie zamknięta dla ruchu pojazdów od godz. 6.00 do 17.00. Tutaj będzie też stała scena. Most będzie otwarty dla pieszych i samochodów. Proszę o zachowanie ostrożności – zarówno pieszych, jak i kierowców.

Zapraszam zatem od 11.00 nad kanał. Będzie wielu znamienitych gości, będą niespodzianki i dużo muzyki. Wielki finał wraz z uroczystym otwarciem mostu obrotowego odbędzie się o 12.00. Wcześniej ślubowanie złożą ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Transmisja na żywo w TVP INFO… i być może w innych mediach ogólnopolskich.