Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Sezon otwarty!

Wojciech Iwaszkiewicz, 1 maja 2016

Dzisiaj na kanale oficjalnie otworzyliśmy sezon żeglarski. Było wiele atrakcji, z których najbardziej chyba podobały się (poza przebraniami załóg) niesamowite akrobacje „Robsona” na flyboardzie. Przyznam, że bardzo mi zależało na tym punkcie imprezy. Zawsze musi być pewien element zaskoczenia; jakaś niespodzianka. Bardzo dziękuję wszystkim załogom za udział w paradzie. W puli nagród było 5 000 zł i jury podzieliło całą kwotę przyznając nagrody od 100 zł za wyróżnienia do 2 000 zł (brutto) za I miejsce. Trzeba przyznać, że inwencja zwycięskiej Giżyckiej Grupy Regatowej jeszcze ma spore, nieodkryte pokłady… Świetnie prezentowały się także inne załogi – np. nazwani przez nas „Ludożercami” żeglarze odziani w skóry (głównie własne 🙂 ). Rozumiem, że atmosfera była na tyle gorąca, że lekki chłód nie był przeszkodą… „Zmora UM” złożona z kadry Urzędu i MOSiRu, także zasłużyła na specjalne wyróżnienie, ale to raczej trzeba będzie inaczej załatwić… 😉

Dziękuję za przybycie i pracę w komisji naszym gościom: Pani Senator Małgorzacie Kopiczko, Pani Poseł Annie Wasilewskiej, Panu Posłowi Jerzemu Gosiewskiemu, Panu Posłowi Andrzejowi Maciejewskiemu, Pani Sylwii Jaskulskiej reprezentującej Samorząd Województwa, Panu Wicestaroście Mirosławowi Dariuszowi Drzażdżewskiemu oraz Tomaszowi Niedźwieckiemu – pomysłodawcy imprezy. Oczywiście dziękuję wszystkim pozostałym osobom, których nie sposób wymienić.

Ale najbardziej dziękuję Państwu za wszystkie miłe słowa, liczne przybycie i wspólne świętowanie. Dla wielu z nas zaczyna się szczególnie pracowity czas; ale chyba na czas ten zawsze z utęsknieniem czekamy… Wszystkie znaki wskazują, że najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo pracowicie.