Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Mamy dobrą załogę! Gratuluję!

Wojciech Iwaszkiewicz, 11 czerwca 2016

Wielkie gratulacje dla załogi Urzędu Miejskiego w składzie: Roman Łożyński, Magdalena Jurgielewicz, Cezary Piórkowski za zajęcie znakomitego III miejsca w dzisiejszych regatach „Rząd – Samorząd”. Wiem, że jesteśmy gościnni i nie wypadało walczyć o najwyższe podium, ale tym bardziej widzę nasz potencjał! 🙂 Dzisiaj warunki były ekstremalne. Trzeba było mieć dużo odwagi, aby dzisiaj ścigać się na Niegocinie. Wiał bardzo silny wiatr (podobno dochodził do 7B!), chwilami zacinał deszcz, a do tego trzeba było jeszcze mieć siłę na pagajowanie po przepłynięciu w takich warunkach długiej trasy.

W tej edycji postanowiliśmy nieco uatrakcyjnić formułę, wprowadzając nową konkurencję. Najpierw załogi zmagały się w klasycznych regatach żeglarskich, a później przy zrzuconych żaglach rywalizowały w wyścigu na pagajach. W przyszłym roku zamierzamy dodać jeszcze jeden element, aby jeszcze bardziej urozmaicić rywalizację, bo dotychczasowa moim zdaniem wyczerpywała się. Przyjeżdżali do nas goście, którzy wsiadali na pokład i w zasadzie nikt ich nie widział. Teraz idziemy w kierunku przybliżenia rywalizacji do lądu, aby mogli ją wszyscy komfortowo obserwować.

Kolejne regaty za 12 miesięcy, ale sądząc po nastrojach z dzisiejszych można zaryzykować, że wielu uczestników do nas wróci. Dziękuje (współ)organizatorom za sprawne przygotowanie regat, a także gratuluję ekipie OSP Spytkowo profesjonalnej akcji ratowniczej wywróconej załogi oraz MOPRowi sprawnego podniesienia „zgrzybowanej” omegi, co stanowiło dodatkową atrakcją dla naszych gości.

Z kronikarskiego obowiązku: tegoroczne regaty zdecydowanie dla samorządu. I miejsce dla Gminy Miłki, II dla LOTu, a III właśnie dla nas.