Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Grodzisk zdobyty!

Wojciech Iwaszkiewicz, 13 czerwca 2016

Wczoraj przez cały dzień gościliśmy w Grodzisku Mazowieckim, gdzie prezentowaliśmy walory Krainy Wielkich Jezior. Zadanie było ułatwione, bo Giżycko już jest dość znane w tym mieście. Mimo to, nasza Gwardia Twierdzy zaintrygowała wielu mieszkańców Grodziska i nawet przez chwilę wczułem się w rolę przewodnika po twierdzy… Nie byłem chyba osamotniony, bo swoje stoisko miało też Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, na którym Pan Marcin Kędzierski z pewnością ciekawie uzupełnił informacje o naszej fortyfikacji. Muzycznie reprezentowała nas Załoga Dr. Bryga, a na naszym stoisku oferta m.in. najlepszych sękaczy, Zakładu Aktywności Zawodowej, Klubu Seniora i wachlarz atrakcji turystycznych (w tym wędkarskich) z całego powiatu, z osobistym zaangażowaniem hoteliku „Eliksir”.

Dziękuję wszystkim wystawcom za udział, Gwardii za promocję Twierdzy Boyen, a pracownikom Biura Promocji i Polityki Społecznej, Pani dr Katarzynie Karolskiej i Pani Magdalenie Telak za wzorowe przygotowanie wyjazdu. Sądzę, że warto pokazywać się na Mazowszu i utrwalać nazwę Giżycka jako centrum Krainy Wielkich Jezior i Żeglarskiej Stolicy Polski.

Z Grodziska wróciliśmy w nocy, bo trzeba było oczywiście obejrzeć mecz z Irlandią Płn. Zapytany przez redaktora Radia „Bogoria” o przewidywany wynik, odpowiedziałem, że wygramy 1:0 po bramce R. Lewandowskiego strzelonej w 67’… I nagle pomyślałem, co by było, gdyby rzeczywiście tak się stało… 🙂 i natychmiast chciałem powiedzieć, że strzeli jednak A. Milik. Na szczęście nagranie się skończyło, a Polacy wygrali zasłużenie po bardzo dobrym meczu. 😉

zaloga_dr_bryga_grodzisk