Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Święto Brygady rozpoczęte z (u)śmiechem

Wojciech Iwaszkiewicz, 13 lipca 2016

Takich tłumów amfiteatr na twierdzy nie widział od dawna. Dzięki zaangażowaniu 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej dzisiaj ławki zapełniły się chyba do ostatniego miejsca. Myślę, że to dobry drogowskaz i w przyszłości warto wprowadzić do naszego kalendarza więcej wydarzeń kabaretowych. Dzisiaj z okazji Święta 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej wystąpił Kabaret Pod Wyrwigroszem. Kilka skeczów było zupełnie nowych, kilka starszych. Ale cały amfiteatr dobrze się bawił i raczej nie było tych niezadowolonych, o których mówili artyści w jednym ze skeczów.

Bardzo dziękuję Dowódcy Brygady – Panu płk. Jarosławowi Gromadzińskiemu oraz wszystkim, którzy mieli udział w organizacji tego wydarzenia. Ten czas na pewno był mile spędzony (były chyba nawet 3 bisy!). Już dzisiaj mogę powiedzieć, że w przyszłym roku z pewnością ponownie wesprzemy Brygadę w organizacji Święta i chciałbym, aby stało się jednym z podstawowych wydarzeń Giżycka. Cieszy mnie współpraca z Dowódcą Brygady, która przybiera coraz większe rozmiary. To bardzo dobry kierunek. Tematów jest bardzo dużo, i mam nadzieję, że wkrótce będziecie mogli Państwo o nich nieco więcej się dowiedzieć. Ale obecnie przyjmijmy, że to dane poufne, a ich ujawnienie na tym etapie jest raczej niepożądane. 😉

Jeszcze raz wielkie podziękowanie dla 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej za dzisiejszy dzień. Jutro w Ekomarinie i na plaży m.in. pokazy orkiestr i kawalerii. Pojutrze piknik militarny. Sądząc po intensywności dzisiejszych prób, wydarzenia te będą perfekcyjnie przygotowane, bo na Zawiszakach, można polegać jak na Ich Patronie.